Chyba już nieco przyzwyczailiśmy się do niezapowiedzianych aktualizacji w No Man’s Sky. Jednak to co nadal mnie zaskakuje, to ich rozmiar i ilość nowości, jakie wprowadzają one do gry.

Ekspedycje to nowy ograniczony czasowo tryb, który dzisiaj udostępniony został graczom No Man’s Sky. Podczas każdego wydarzenia, gracze wspólnie rozpoczynają swoja przygodę w określonym punkcie wszechświata i są w stanie zdobyć wiele unikalnych nagród.

Każda Ekspedycja podzielona jest na fazy związane z osiągnięciem określonych celów, które można wykonać w dowolnej kolejności. Każdy ukończone wyzwanie i zdobyty kamień milowy zapewnia atrakcyjne nagrody, które zdecydowanie pomogą w dalszych trudach tej wymagającej podróży.

Nagrody za pierwszą Ekspedycję obejmują nowe fajerwerki, sztandar, tytuł, nowy element do bazy, ekskluzywny hełm First Spawn, nowy styl plecaka odrzutowego oraz złota wersje kultowego Alpha Vector. A co ważne, po ukończeniu Ekspedycji, można je odebrać na swoim koncie na każdej platformie.

Na trasie Ekspedycji rozlokowane zostały specjalne punkty Randez-vous, które stworzą dynamiczne centra aktywności i jednocześnie huby społecznościowe, w których będzie można poznać innych graczy biorących udział w tej wyprawie.

Kolejne Ekspedycje będą rozpoczynać się w regularnych odstępach czasu. Czas ich trwania i długość każdej z nich będzie się różnił, gdyż każda związana będzie z inną tematyką, nowymi wyzwaniami i nowymi ekskluzywnymi nagrodami. A do tego, każda wyprawa zacznie się od nowa, z losową postacią i zestawem technologii.

Prócz tego studio Hello Games zmieniło interfejs oraz ulepszyło misje – zarówno te ze stacji kosmicznych, jak i Nexusa. Zmieniono także funkcjonowanie wizora dodając tryb Traget Sweep, który teraz pokazuje jedynie kierunek w którym znajduje się cel misji, a nie dokładną lokację, dzięki czemu gracze zmuszeni zostali do eksploracji.

Baza odkryć graczy w No Man’s Sky została połączona pomiędzy wszystkimi platformami, co oznacza, że wszystkie odkrycia – planety, systemy gwiezdne, fauna i inne rzeczy – są teraz udostępniane wszystkim graczom. Postępy misji społecznościowych także zostały połączone, podobnie jak możliwość odwiedzania wyróżnionych baz.

Ponadto ulepszono także wygląd statków eksploracyjnych oraz działanie strażników, ponownie włączono eventy weekendowe, zmieniono misje związane z piratami, a także odświeżono wygląd interfejsu gracza.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułESO: Czym jest Unstable Morpholit i co za niego otrzymamy w 2021 roku
Następny artykułElder Scrolls Online świętuje urodziny i zaprasza chętnych do grania!