Minęły dwa lata od premiery kooperacyjnej strzelanki Generation Zero i w tym czasie twórcy z pewnością nie próżnowali, bo nie tylko poprawili rozgrywkę, dzięki czemu zebrali wiele pozytywnych opinii na Steam, ale powoli rozbudowywali to alternatywne uniwersum i dodawali do niego kolejne rozdziały opowiadanej przez siebie historii.

I wygląda na to, że to dopiero początek większej przygody, bo kilka dni temu ogłoszono wielkie plany na Rok 3, które to zapoczątkowane zostaną przez dużą darmową aktualizację, zapowiedzianą na koniec kwietnia.

W krótkim komunikacie ujawniono, że Rok 3 przyniesie nowy, ekscytujący kierunek dla gry. Zacznijmy od tego, że w końcu nadciągnie rok 1990, a wraz z nim nie tylko odświeżenie wyglądu całego świata, ale i duże zmiany w podejściu do rozgrywki.

Obecnie rozgrywka w Generation Zero oparta jest bardzo mocno na eksploracji, skradaniu i powolnej walce z niebezpiecznymi robotami, których czasem nie można nawet zniszczyć „za jednym podejściem”. Nowa aktualizacja wprowadzić ma natomiast możliwość budowy baz oraz tryb obrony przed atakami robotów, mocniejsze bronie, a nawet pojawienie się postaci niezależnych, które to do tej pory były nieobecne, ale teraz pomogą w walce z przeciwnikiem.

Dla przypomnienia, strzelanka Generation Zero stworzona została przez Avalanche Studio, które to znać możecie jako twórców takich gier jak chociażby serii Just Cause, czy też współtwórcę Rage 2. Nad grą pracuje mały, dedykowany zespół doświadczonych developerów, którzy w zeszłym roku przerzuceni zostali do zależnego studia Systemic Reactions.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, lub też szukacie gry do kooperacji, to do 25 marca możecie skorzystać ze sporej promocji na Steam i kupić podstawkę wraz z dodatkami za jedyne 59 PLN – tak tanio jeszcze nie było! Nie wiem jak Wy, ale ja się skusiłam 🙂

Jak zawsze zapraszam do komentowania pod postem na Facebooku, a jeśli szukacie więcej informacji na temat tej gry, to znajdziecie je TUTAJ.

Poprzedni artykułConan Exiles: Wyspa Siptaha doczekała się wielkich zmian i obozów postaci niezależnych
Następny artykułESO: Skończyłam z obijaniem, czas zarabiać miliony