Gracze Conan Exiles, a w szczególności fani rozszerzenia Isle of Siptah, z pewnością długo czekali na tę chwilę: na serwery Live na PC w końcu trafiła pierwsza parta zapowiedzianych kilka miesięcy temu zmian.

I o ile większość nowości i zmian w tej aktualizacji dotyczy Wyspy Siptaha, to ataki w biegu oraz tryb offline dla jednego gracza dostępne będą da wszystkich użytkowników Conan Exiles.

Na Wyspie Siptaha pojawiły się liczne obozy zamieszkiwane przez postacie niezależne. Obozy te pozwolą graczom nie tylko w tradycyjny sposób pozyskiwać niewolników (ogłuszając ich i siłą zaciągając na koło bólu), ale także można w nich znaleźć bossów, których pokonanie zapewni cenne łupy i unikalne nagrody w postaci cząstek mocy, które to pozwalają na wejście do wieży Siptaha.

Dzięki obozom wyspa jest pełna życia i wyzwań. Można w nich również w zupełnie nowy sposób pozyskiwać ludzkich towarzyszy. Wystarczy odebrać strażnikowi klucz i otworzyć klatkę, uwalniając więzionego w niej człowieka, który z własnej woli, bez koła bólu, zostanie waszym towarzyszem. Warto pamiętać też o tym, by dokładnie przeszukiwać nowe obozy, bo mogą one skrywać tajemnice – włącznie z nowymi, wyjątkowymi zwierzakami!

Jak już wspominałam w kilka tygodni temu, wprowadzone na Wyspę postacie niezależne należą do trzech frakcji:

  • Bojowo nastawieni stygijscy najemnicy, starający się odbudować swoją starą kolonię we wschodniej części wyspy;
  • Czarni korsarze, którzy wylądowali na zachodnim brzegu, gdzie wznoszą niepokojące, „przystrojone” trupami swych wrogów obozy.
  • Przeklęci natomiast, którzy osiedlili się w pobliżu wieży, zdają się współpracować z istotami z mrocznych zaświatów, przyzywanymi na wyspę przez nawiedzające ją tajemnicze, gwałtowne burze.

Jeszcze do niedawana krypty, burze i fale magii były ze sobą ściśle związane, ale wczorajsza aktualizacja to zmieniła.

Krypty, w których czają się niedobitki przedstawicieli starszych ras, mają teraz poziom 60 i oferują wspaniałe łupy, w tym nowe pancerze, broń oraz osiągnięcia ukończenie których nagradzane jest planami nowych obiektów do umieszczania w bazach. Zdobyte w kryptach znaki nie zwiększają już obrażeń zadawanych potworom z burzy. Zamiast tego dają unikalne, potężne wzmocnienia, które pozostają aktywne do najbliższego zgonu postaci gracza.

Przerażające istoty z burzy nadal stanowią ważne – choć niejedyne – źródło tajemniczej esencji niezbędnej do kontrolowania fal, a po zabiciu można przy nich znaleźć nowe typy uzbrojenia i inne unikatowe łupy.

Dzięki wprowadzeniu oczyszczeń znanych graczom z Ziem Wygnańców oraz obozów z postaciami niezależnymi, fale magii przestały być jedynym źródłem niewolników na Wyspie Siptaha. Eldarium z krypt nie jest już niezbędne do przejęcia kontroli nad falą, ale do jej wyzwolenia nadal wymagana jest tajemnicza esencja. Warto pamiętać, że fale są nadal świetnym źródłem wysokopoziomowych niewolników i pozwalają zdobywać cenne łupy oraz cząstki mocy.

Najnowsza aktualizacja pozwala także budować bazy na obszarach dotkniętych szalejącą burzą, gdyż jej efekty nie są już tak przytłaczające jak wcześniej, a wyłaniające się z niej potwory nie atakują już każdego budynku, jaki zobaczą.

Czytaj także: Conan Exiles wprowadza zmiany na Wyspie Siptaha

To nie koniec ulepszeń dla Wyspy Siptaha. W nadchodzących aktualizacjach rozszerzenia to zostanie wzbogacane o dalszą zawartość i kolejne funkcje, wliczając powiększoną mapę oraz możliwość podróżowania pomiędzy Ziemią Wygnańców, a Wyspą.

Ponadto, dzięki aktualizacji 2.3 od wczoraj można grać w Conan Exiles w trybie dla jednego gracza na PC bez połączenia internetowego, dodatkowo walkę wzbogacono o zupełnie nowe ataki w biegu! 

Dajcie znać w komentarzach na Facebooku jak podobają się Wam wprowadzone do gry zmiany. Zachęcą Was do powrotu na Wyspę?

Poprzedni artykułCesarska aktualizacja zawitała do New World: nowa strefa i ekspedycja oraz gigantyczne zmiany
Następny artykułGeneration Zero rozpoczyna Rok 3, nadciąga Opór i duże zmiany