Najnowsza aktualizacja do Rust udowadnia, że nawet problemy związane z pożarem serwerowni i czasową utratą sporej części europejskich serwerów, nie spowolnią developerów z Facepunch Studio.

Rust rośnie w siłę, co pięknie widać patrząc na ilość grających osób na Steam. A to nadal nie koniec, bo na 21 maja zapowiedziano premierę tej gry na Playstation 4 i Xbox One, a do tego wspierać ona będzie crossplay pomiędzy tymi dwoma platformami.

Zanim to jednak nastąpi, do gry dodano ulepszony i rozbudowany system gestów, które z pewnością urozmaicą rozgrywkę. Wystarczy uruchomić menu kołowe, wybrać interesujący nas gest i tyle. Idealny przerywnik pomiędzy eksploracją, a mordowaniem kogoś, by zdobyć jego łupy.

Kwietniowa aktualizacja dodała również do gry stoły do pokera, gdzie do walki o złom dołączyć może od dwóch do sześciu graczy. Minimalne wpisowe to 100 złomu, a po uiszczeniu opłaty można cieszyć się rozgrywka korzystając z nowego interfejsu, który obejmuje także czat pomiędzy rozgrywającymi.

Prócz tego ulepszono automaty jednorękiego bandyty, zmniejszając różnorodność nagród, ale zwiększając wygrana i dodając możliwość pomnożenia wygranej. Oczywiście najnowsza aktualizacja to także poprawki związane z optymalizacją serwerów, zmiany w dosiadaniu opancerzonych wierzchowców, wsp oraz poprawki w odrzucie broni.

I na koniec dobra wiadomość: już niedługo wszystkie tekstury w grze zostaną znacznie ulepszone. Pierwsze testy nowego wyglądu Rust ruszą już w przyszłym tygodniu, a filmik znajdziecie poniżej.

Poprzedni artykułGrounded: I ty możesz pstryknąć sobie fotkę z komarem
Następny artykułSCUM: Aktualizacja Dead Water powiększa mapę, dodaje podwodną bestię