Fani survival SCUM mają się z czego cieszyć. Kilka dni temu do gry trafiła olbrzymia aktualizacja 0.5 – Martwa Woda, która nie tylko znacznie powiększyła mapę, ale i dodała sporo elementów urozmaicających rozgrywkę.

Od ostatniej ważnej aktualizacji SCUM minęło już wiele miesięcy i przez ten czas nieco zmalała ilość użytkowników, ale i tak niejeden tytuł we wczesnym dostępie chciałby pochwalić się takimi wynikami. Czy Martwa Woda ponownie przyciągnie fanów tej produkcji? Czas pokaże.

Krótkie podsumowanie tej olbrzymiastej aktualizacji zaczynamy od mapy.

Na wschodzie znajdziecie nowe dzikie ziemie, wypełnione zimna tundrą oraz niebezpiecznymi terenami górskimi, rzekę płynąca na południe i przecinającą bujne lasy, w których gdzieniegdzie można spotkać porzucone budynki oraz bunkry.

Na południu natomiast dodano nową, wielką wyspę, wypełnioną nowymi punktami zainteresowań, takimi jak chociażby farmą wiatraków, czy też dokami. A że na wyspę trzeba się jakoś dostać, to do gry dodano także łodzie podzielone na trzy kategorie: motorówki, z żaglami oraz deski do wiosłowania.

Jednak nowe, morskie wody nie są pozbawione niebezpieczeństw. Na śmiałków chcących ją pokonać czyha w głębinie nowe niebezpieczeństwo: rekiny. Ostre zęby, duże płetwy i mała szansa na uwolnienie się z morderczych szczęk.

A jak przy rybach jesteśmy to warto dodać, że do gry dodano także w końcu wędkarstwo, a wraz z nim wędki, kołowrotki, liczne przynęty oraz spławiki, dzięki którym złowicie różnego rodzaju ryby – zarówno słodkowodne, jak i te morskie.

Prócz tego ekipa SCUM całkowicie przerobiła system pogodowy, który ma teraz wpływ na wysokość fal, a do tego widoczność w nocy uzależniona jest od cyklu księżyca. Z innych nowości warto wymienić automatyczną kuszę (Gumowe Rat-a-tat), którą można wytworzyć i wyposażyć w nowo dodane wybuchowe bełty.

Całkiem nieźle – prawda?

Poprzedni artykułRust ulepsza gesty, dodaje stoły do pokera
Następny artykułPoznajcie Icarus, nowy survival od twórcy DayZ