New World zachęca do eksploracji i zwracania uwagi na to co się dzieje wokół graczy, ale mimo tego wielu graczy domaga się wprowadzenie minimapy, dzięki której łatwiej byłoby poruszać się po Aeternum.

I o ile twórcy nie planują dodać takowej funkcji w najbliższym czasie do gry, gdyż mają obecnie ważniejsze problemy do rozwiązania – jak chociażby błędy oraz problemy z transferami – to dali nam pozwolenie na używanie konkretnego moda, który dodaje mini-mapę do gry.

Dyrektor gry – Scot Lane, zamieścił długi post na oficjalnym forum gry, w którym wyjaśnił obawy związane z minimapą jakie mają twórcy: może ona zepsuć immersję, ograniczyć chęć eksploracji, zmienić sposób rozgrywki i zmusić graczy do ciągłego wpatrywania się minimapę, przez co stanie się to gra 2D.

Jednak mając na uwadze prośby sporej ilości użytkowników, studio Amazon Games pozwoliło na używanie moda minimapy od Overwolf, pod warunkiem, że twórcy tego addona przestrzegać będą zasad związanych z regułami kompasu i da żadnej przewagi. Oznacza to, że minimapa może:

  • Pokazać pozycje gracza;
  • Pokazać pozycję graczy będących w grupie;
  • Pokazać rozmieszczenie zasobów pod warunkiem, że gracz odblokował do nich dostęp;
  • Pokazywać stworzenia odblokowane dzięki profesjom;
  • Pokazywać misje podobnie jak kompas.

Jednak, studio Amazon Games zastrzegło sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. W takim przypadku, twórcy zamieszczą odpowiedni komunikat z wyznaczonym terminem, do kiedy należy usunąć addon.

Z tego co się orientuję, to minimapa Overwolfa nie spełnia przynajmniej części tych reguł… No ale cóż, skoro twórcy New World pozwolili, to można szaleć i używać.

ŹRÓDŁOForum
Poprzedni artykułDysterra zaprasza na kolejne beta testy, dodaje nowe bronie
Następny artykułEkipa New World o łączeniu serwerów, nowych misjach, exploitach i balansie broni