Bójcie się gacze Conan Exiles, bo oto nadciąga zapowiadany od dawna i opóźniany limit na ilość posiadanych niewolników oraz udomowionych zwierząt.

Limit ten został tak naprawdę wprowadzony wraz z aktualizacją dodającą do gry wierzchowce, ale dotychczas nie został aktywowany przez twórców. Funkcja ta ogranicza maksymalną liczbę niewolników i zwierząt domowych, które posiadać może gracz lub też klan. W szczególności zaś chodzi o niewolników i zwierzęta bojowe, bo limit ten nie dotyczy rzemieślników – a szkoda.

Dlaczego Funcom podjął decyzję o dodaniu tego limitu?

Chodzi głównie o zmniejszenie lagów i zwiększenie wydajności serwerów, w szczególności tych oficjalnych. Ponadto ograniczenie to ma także utrudnić obronę ogromnych terenów zajmowanych przez klany na serwerach PvP, co ma pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów z oblężeniami i walką PvP.

Jak będzie działać limit?

Gracz / klan będzie mógł posiadać maksymalną liczbę niewolników i zwierząt domowych. Jeśli chodzi o klany to liczba ta uzależniona jest od liczby członków w klanie. Gracz solo będzie mieć maksymalny „limit podstawowy”. Jeśli założy klan, to limit ten wzrasta i określoną liczbę na każdego nowego członka. Po osiągnięciu tego limitu, gracze nie będą mogli umieszczać więcej niewolników i zwierząt domowych.

To tyle jeśli chodzi o tzw. „soft cap” (miękki limit). Ponad nią znajduje się limit dodatkowych 100 niewolników/ zwierząt domowych, którzy są już rozstawieni i liczą się do tzw. „hard cap’a” (twardy limit). Dopiero powyżej tej wartości wszyscy nadmiarowi niewolnicy i oswojone zwierzęta będą eliminowani.

Oto podane przez Funcom poszczególne wartości:

  • Limit podstawowy: 50 niewolników/ oswojonych zwierząt;
    • gracz solo traktowany jest jako jednoosobowy klan.
  • Ilość dodana na każdego kolejnego członka w klanie: 15

Oznacza to, że np 10-osobowy klan ma limit na 200 niewolników, ale hard cap na 300 rozstawionych (pod warunkiem, że oswojeni oni zostali i rozstawieni przed aktywacją funkcji wprowadzającej limit). Miękki limit dla gracza solo to 65, podczas gdy twardy to 165.

Co się stanie z niewolnikami po aktywacji limitu?

Jeśli gracz lub klan przekroczy przydzielony limit, to system wybierze i usunie niewolników/ oswojone zwierzęta, które uważane będą za najsłabsze i ich usunie, aż do osiągnięcia twardego limitu. Dlatego też warto samemu zaprowadzić porządki, zanim developerzy aktywują tę funkcję.

Kiedy limit zostanie aktywowany?

Oficjalne serwery aktywują limit we wtorek, 29 czerwca 2021. Jeśli chodzi o serwery prywatne, to decyzję o aktywacji podejmą administratorzy.

Powiem Wam, że jak dla mnie lepiej późno niż wcale, chociaż limit ten i tak jest zbyt duży. Problem z lagiem na serwerach oficjalnych jest olbrzymi, ale jak dla mnie, to twórcy Conan Exiles powinni także pomyśleć o wprowadzeniu limitu na wielkość budowli – to z pewnością pomogłoby w rozwiązaniu co niektórych problemów.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułScum dodaje adriatycki kurort i wytrzymalsze bazy
Następny artykułDysterra zabierze Was do ziemskiego piekła, nadciągają beta testy