Coś mi się wydaje, że limitowana czasowo rozgrywka, która zmusza nas do regularnego porzucania bazy i opuszczania planety, nie do końca przypadła fanom survivali do gustu i by zwrócić sobie chociaż część kosztów produkcji, studio RocketWerkz postanowiło nieco zmienić swoje plan.

Twórcy survivala Icarus postanowili zrezygnować z zapowiadanego wcześniej modelu biznesowego Free-to-Play. Na osłodę otrzymaliśmy zapowiedź nowego trybu, datę premiery oraz nowy zwiastun.

To już oficjalne. Jeśli śledziliście rozwój survivala Icarus, to śpieszę poinformować, iż w tytuł ten nie będzie można zagrać za darmo. Zamiast tego wersja podstawowa gry kosztować będzie 108PLN, a za wersję Deluxe w skład której wchodzą dwa pierwsze DLC, kombinezon środowiskowy oraz dostęp do nowego trybu OutPosts, zapłacimy już 360PLN.

I pewnie zastanawia Was czym do diabła jest ten tryb OutPosts, z dostępem jedynie po zakupieniu wersji Deluxe?

Otóż okazuje się, że jest to tryb gry stworzony z myślą o fanach budowania, eksploracji i zbierania zasobów, którzy nie cierpią presji czasu. Osoby te otrzymają do dyspozycji działkę o wymiarach 1km x 1km, na której mogą zrobić praktycznie wszystko to co w normalnym trybie gry, ale bez zagrożeń takich jak burze, czy też przeciwnicy. Ma to być magiczne miejsce, w którym można się będzie wyluzować, zabawić w architekta, a także zaprosić znajomych do wspólnej zabawy.

Tylko czy tak mała działka budowlana na stałe, uzasadnia powalającą cenę za wersję Deluxe, zważywszy na to, że tyle innych survivali daje nam możliwość budowania bazy i o wiele większą mapę do eksploracji?

No cóż, przekonamy się już niedługo,czy Icarus podbije serca miłośników survivali. Wraz z ogłoszeniem zmian w modelu biznesowym, a także nowego trybu, twórcy ujawnili także datę premiery tej gry na Steam: 11 sierpień 2021. Zapowiedziano także dwa pierwsze DLC: New Frontiers oraz Dangerous Horizon, z czego pierwsze z nich zadebiutuje dopiero w 2022 roku.

A ku pokrzepieniu serc obejrzyjcie najnowszy zwiastun Icarus i dajcie znać co sądzicie o trybie OutPosts oraz o rozgrywce opierającej się na sesjach.

Poprzedni artykułNew World zabiera nas na wycieczkę po Lazarus Instrumentality
Następny artykułPioner z nowym zwiastunem przybliżającym nam postacie niezależne
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Uuuuuuu P2W dla Casuali no to mnie zaskoczyli. Aż mnie ciekawi taki model biznesowy i z checią zobaczę co im z tego wyjdzie i jak tylko wersja deluxe zejdzie poniżej 50 PLN to zakupię żeby sprawdzić 😀