Po kilku latach względnej ciszy, studio Merge Games zaprezentowało w końcu światu pierwszy zwiastun tworzonego przez siebie survivala: SMALLAND.

W grze tej, wcielimy się w postać zmniejszoną do rozmiarów mrówki i wrzuceni zostaniemy do naturalnego środowiska, który staje się dla nas gigantycznych rozmiarów. W  świecie tym będziemy musieli poradzić sobie z licznymi drapieżnymi stworzeniami pragnącymi zrobić z nas smaczną przekąskę. By przetrwać, trzeba będzie wybudować schronienie, zebrać pożywienie, a pomóc nam w tym mogą nasze oswojone owady.

Przypomina Wam to coś?

Może się Wam wydawać, że twórcy Smalland zainspirowali się Grounded, ale nic bardziej mylnego. Tak naprawdę to myślałam, że projekt ten – o którym po raz pierwszy usłyszałam w 2017 roku – umarł śmiercią naturalną, ale okazuje się, że nie. W 2019 projekt przejęty został przez Merge Games i wygląda na to, że już za kilka miesięcy Smalland zadebiutuje na Steam oraz Epic Games we wczesnym dostępie.

Co zaoferuje nam Smalland? Wielki otwarty świat do eksploracji zarówno solo, jak i w trybie kooperacji, w którym możemy budować bazy i w pełni dostosowywać wygląd oraz wyposażenie swojej postaci. Prócz tego otrzymamy misje oraz spotkamy postacie niezależne, które pomogą wyjaśnić nam historię tego miejsca.

Developerzy obiecują także pełen cykl dobowy, dynamiczną pogodę i losowe wydarzenia – zarówno te niebezpieczne, jak i te działające na naszą korzyść.

Poprzedni artykułESO Plus Free Trial – lista rzeczy które warto wykonać
Następny artykułScum dodaje adriatycki kurort i wytrzymalsze bazy