Conan Unconquered to pierwsza w historii strategia czasu rzeczywistego z elementami survivalowymi, której premierę zapowiedziano na 30 maja. Tytuł ten powiększy obecny katalog gier studia Funcom osadzonych w uniwersum Conana Barbarzyńcy, a za jej powstanie odpowiada studio Petroglyph.

W Conan Unconquered, którego to pierwszy zwiastun bardzo przypominał mi rozszerzoną wersję Conan Exiles, gracze staną przed zadaniem wybudowania twierdzy, zebraniem surowców i eksploracją mapy, a wszystko to po to by przetrwać regularne ataki dzikich hord Hyborii. Każda kolejna fala przeciwników będzie coraz mocniejsza, zmuszając użytkowników do odkrywania nowych surowców i technologii, ulepszania fortecy oraz rekrutacji wojowników, co ma pomóc w przetrwaniu.

I o ile w Conan Unconquered można grać samotnie, to twórcy dodali także tryb kooperacji dla dwóch graczy, co z pewnością znacznie uatrakcyjni rozgrywkę. Gracze korzystać będą z tej samej bazy, swobodnie budując kolejne budynki, gromadząc niezależne armie, po to by osiągnąć wspólny cel – przetrwanie.

Na najnowszym materiale filmowym zademonstrowano w jaki sposób wyglądać będzie właśnie ta kooperacja. Gracze – tutaj Community Menadżer Jens Erik oraz jeden z programistów,  zaczynają swoją przygodę od jednej skromnej baszty, zwiedzają proceduralnie generowaną mapę w poszukiwaniu zasobów oraz budują kolejne ulepszenia.

Na zaprezentowanym materiale Conan Unconquered wygląda dość ciekawie – zresztą obejrzyjcie i sami oceńcie.

Powiem Wam jednak uczciwie: osobiście wolałabym by była to bardziej strategia ekonomiczna – oj wtedy, chyba nie dalibyście rady mnie od niej odciągnąć. Jednak tryb kooperacji sprawił, iż zaciekawił mnie ten tytuł.

A co Wy o nim sądzicie?

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułZ1 Battle Royale kończy Sezon 3, usuwa Ranked Pro
Następny artykułGhost Recon Wildlands za darmo w ten weekend z nowymi misjami
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ragi

Jak by zrobili z tego coś w stylu Stronghold Crusader w klimacie conana to byłbym zachwycony, a taki sposób rozgrywki mi się średnio podoba, dodatkowo wkurzające są animacje postaci które biegną w miejscu i przebierają nogami szybciej niż się przesuwają. Czekałem na tą grę już nie czekam 😀

Daniel Dieselowski

To samo co kolega, zawiodlem sie, taki survival mnie nie przekonuje.

ghoulas

TO wygląda jak Age of Empires 3 a przecież mamy 2019 rok 😛

Aniol

Przecież to prawie jak Star Wars: Empire at War… różnica to światy

Piernak Gryl

Masakra ludzie są rozczarowani ,chcieli klimatów z pierwszej bardzo udanej gry Conan Exiles.