Nie mamy zbyt wiele gier o wampirach, a tym bardziej survivali. Studio Stunlock, które ma siedzibę w tym samym miasteczku co twórcy Valheim, podjęło decyzję, że ich następna produkcja nie będzie po raz kolejny związana z kooperacyjnymi zmaganiami na arenach, ale zamiast tego spróbują swoich sił w survivalach.

I może to i dobrze, bo dzięki temu otrzymamy survival poświęcony wampirom – V Rising. Gra docelowo zadebiutować ma we wczesnym dostępie  na Steam, a już niedługo ruszą pierwsze beta testy. Beta proszę Państwa, nie alfa!

V Rising będzie survivalem z wielkim otwartym światem, gdzie wcielimy się w osłabionego wampira przebudzonego po wielu wiekach snu w świecie pełnym niebezpieczeństw, takich jak chociażby przeraźliwi łowcy wampirów, czy też nieustraszone wilkołaki.

By odzyskać siły i ugasić pragnienie, trzeba będzie polować na ludzi zamieszkujących niedalekie osady. Jeśli polowanie nie wypali, to zawsze można skorzystać z przekąsek zastępczych, takich jak chociażby szczury, chociaż ich krew nie jest zbyt sycąca. A do tego za dnia trzeba będzie unikać słońca, które zabija, pozostając w cieniu. Całe szczęście noce w tej grze będą nieco dłuższe w porównaniu do innych, tak by gracze mieli więcej czasu na polowania.

Jak na każdego porządnego wampira przystało, trzeba będzie zbudować swój zamek, a by zapewnić sobie rozwój, wyposażyć go w niezbędne sale, takie jak chociażby biblioteka, czy też krypta z przytulną trumną do snu. Prócz tego trzeba będzie go wzmocnić i dostosować w taki sposób, by przetrwał ataki innych graczy. Do tego niezbędne będzie nawracanie mieszkańców pobliskich wiosek, tak by z dumą wspierali rozwój Waszego imperium, jak i zwiększanie jego siły poprzez zapraszanie innych graczy do klanu.

W planach developerów jest, by na pojedynczym serwerze wspierającym około 80 graczy znalazło się miejsca dla 50 zamków. Spora część mapy wypełniona została lasami i wioskami, a także jaskiniami i lochami. Prócz tego gracze będą mogli sprawdzić swoją siłę walcząc z bossami, czy też unikać losowych patroli rozzłoszczonych ludzi i łowców wampirów.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo nic o serwerach PvE. Wiadomo natomiast, że w V Rising będzie można zagrać także solo oraz w kooperacji.

Gra z pewnością zapowiada się ciekawie. Nie wiem jak Wy, ale ja chociaż nie jestem fanką rzutu izometrycznego, to jednak zapisałam się do beta testów. Może spodoba mi się bycie wampirem…

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułPierwsze spojrzenie na system walki w PIONER
Następny artykułPlanetside 2 planuje ulepszyć frakcje robotycznych żołnierzy NSO
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Uuuu horrorowaty survival o Wompierzach! Brzmi nieźle. Szkoda że rzut izometryczny ale moze warto sprawdzić. Tylko kiedy znajźć na to czas?