No Man’s Sky doczekał się swojej pierwszej aktualizacji i to szybciej niż zakładałam. Jeśli nadal gracie w ten tytuł lub też chcecie dać mu jeszcze jedną szansę, to teraz jest dobry moment.

Dzisiejsza, zapowiedziana dwa dni wcześniej, aktualizacja dodała do gry wiele ciekawych elementów oraz ożywiła konto na Twitter twórcy gry Seana Murraya.

Jeśli moglibyście żyć naszym życiem przez ostatnie miesiące, to wiedzielibyście jak wielkie ma to znaczenie (aktualizacja),

Ulepszamy grę tak szybko jak możemy dla graczy, którzy w nas zainwestowali. Dziękujemy za bycie z nami.

Mamy nadzieje, że będziecie dobrze się bawić w tej pierwszej aktualizacji. Nie chcieliśmy o niej rozmawiać wcześniej, póki nie byliśmy na 100% pewni.

No dobrze, ale wróćmy do aktualizacji, bo wprowadziła ona sporo nowości do gry.

Zacznijmy od tego, że gracze mogą wybrać jeden z trzech trybów: normalny, kreatywny lub survival. Normalny to oczywiście spokojne zwiedzanie świata. Kreatywny pozwala na budowanie baz.  Survival natomiast jest podobno tak wymagający, że za każdym razem gdy Wasza postać umrze, zobaczycie jeden z ciekawych cytatów, który ma Was motywować do działania.

20161127-no-mans-sky-game-modes-2c

Aktualizacja 1.1 ta dodała możliwość budowania baz i zapełnienia ich różnego rodzaju modułami, wliczając w to te pozwalające na uprawę roślin. Dodatkowo można tworzyć od teraz podstawowe wyposażenie w terenie, bez konieczności powrotu do bazy, a także ustawiać punkty odradzania, które są bardzo ważnymi elementami rozgrywki szczególnie w trybie survival.

Inne nowo dodane funckje są równie interesujące: niezamieszkane planety, automatyczne zbieracze surowców, możliwość ustawienia waypointów w różnych kolorach oraz zostawienia wiadomości dla innych graczy w specjalnych terminalach komunikacyjnych.

20161127-no-mans-sky-bazy

20161127-no-mans-sky-bazy-moduly

A jeśli budowanie baz na powierzchni planet Was nie zainteresowało, to aktualizacja ta dodała także pewne nowości dla graczy lubiących przestworza. Od dzisiaj bowiem można zakupić jeden z wielkich transportowców i udekorować jego wnętrze w stylu który będzie Wam odpowiadał. To nie koniec, bo statkom tym można dodać także nową funkcjonalność powiększając wielkość rzeczy, które można w nim przechowywać, hodując rośliny, czy nawet inne rzadkie surowce. Dodatkowo dzięki nowemu systemowi rekrutacyjnemu zatrudnić można inżyniera lub też farmera, który zadba o Wasze nasionka.

20161127-no-mans-sky-freighter

Ponadto aktualizacja ta dodała efekt rozmycia ekranu przy szybkim ruchu, poprawioną generację terenów oraz ich kolorystykę, a także optymalizację, która ma poprawić doświadczenia osób mających słabsze komputery.

Mimo, że aktualizacja ta określona została przez Hello Games jako niewielka, to muszę powiedzieć, że wprowadziła ona mnóstwo zmian – zresztą sami zerknijcie na listę zamieszczoną na stronie głównej gry oraz obejrzycie zamieszczony poniżej zwiastun.

Dochodzenie w sprawie nieprawdziwych reklam No Man’s Sky

W momencie premiery No Man’s Sky okazało się olbrzymim rozczarowaniem dla wielu osób, które zakupiły ten tytuł, upewniając graczy że w obecnych czasach kupowanie gry w przedsprzedaży jest dość ryzykowane. Miejmy nadzieję, że kolejne aktualizacji ulepszą ta produkcję i wprowadzą tryb multiplayer. Ale czy zmiany te, będą w stanie odbudować zaufanie graczy do twórców tej gry?

Gdybyście mieli ochotę zakupić No Man’s Sky, to teraz jest dobry moment, gdyż cena na Steam obniżona została o 40%. Oczywiście pod warunkiem, że nie przerazi Was 80.000 negatywnych komentarzy…

1 KOMENTARZ

  1. Ta gra ma niestety zszarganą reputację po całości. Nie wiem co musieliby zrobić by zmyć tę dramę, którą mieli na jej temat.

Comments are closed.