Od momentu premiery we wczesnym dostępie, survival Grounded doczekał się multum ciekawych aktualizacji. Jednak ta ostatnia – Hot and Hazy – wprowadza najwięcej nowości i zmian.

Grounded z pewnością wniósł do gatunku survivalowego wiele nowych pomysłów i dziwacznych koncepcji, jednak czasami warto zrobić krok wstecz i pozmieniać niektóre systemy tak by stały się bardziej intuicyjne w użyciu. I na takie właśnie zmiany zdecydowało się studio Obsidian Entertainment.

Nowy system progresji postaci ma więcej wspólnego z  grami RPG niż survivalami, ale z pewnością przypadnie Wam do gustu. Nowy przedmiot – Milk Molar (mleczaki), który można znaleźć lub też zdobyć na rożne sposoby w grze, służy do ulepszenia statystyk gracza, dzięki czemu można zwiększyć wytrzymałość postaci, punkty życia, ilość mutacji oraz szybkość spalania pożywienia i picia.

Wszystkie stworzenia w ogródku mają teraz mocne oraz słabe punkty. Dlatego też wytwarzając broń należy wziąć to pod uwagę. Gracze nie tylko mogą ulepszyć swoje bronie i narzędzia na kolejne poziomy, ale dzięki dodaniu odpowiednich słodyczy mogą także zmienić zadawane przez nie obrażenia z normalnych na „świeże”, „pikantne” oraz „słone”.

Dodatkowo wszystkie pancerze zostały podzielone na trzy podstawowe rodzaje: lekkie, średnie oraz ciężkie, które określają jak szybko zaczyna się regeneracja punktów wytrzymałości. Jednocześnie do gry dodano trzy nowe zestawy, każdy oferujący unikalny bonus oraz efekt statusu.

Jednak nowe systemy i zmiany, to nie wszystko. Wszyscy wiemy, że liczą się także nowości, a tych aktualizacja Hot and Hazy dodała naprawdę sporo.

Do Grounded zawitał zupełnie nowy region: gorąca piaskownica wypełniona piaskiem i nowymi przeciwnikami.

Ulepszono także zamglony biom wypełniony oparami trutki przeciwko chwastom. Jeśli myśleliście, że wcześniej region ten był śmiercionośnym pustkowiem, to z pewnością spodobają Wam się nowe niebezpieczeństwa dodane przez twórców. Nie tylko oszalało jeszcze więcej stworzeń (zainfekowane biedronki, larwy i żuczki), ale dodano także eksplodujące grzyby, które zabiją każdego, kto za bardzo się do nich zbliży.

W Grounded pojawiły się także nowe lokacje warte odwiedzenia: wzgórze czarnych mrówek, kupka śmieci i stół piknikowy gdzie można znaleźć nie tylko prawdziwe skarby, ale i kilku nowych przeciwników, do spotkania z którymi warto się przygotować.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułNew World zwiększa limit tokenów frakcyjnych, naprawia błędy
Następny artykułTajemnicza aktualizacja do The Division 2 opóźniona, Heartland dopiero za rok