Kiedy pod koniec lipca Grounded, survival od studia Obsidian Entertainment, zadebiutował we wczesnym dostępie na Steam i Xbox One/ Game Pass, chyba nikt się nie spodziewał, że zyska on aż taką popularność.

I chociaż prócz zachwytów, pojawiły się także krytyczne opinie o bardzo krótkiej fabule, czy też problemach z graniem ze znajomymi, to jest to dopiero początek wczesnego dostępu, więc jeszcze sporo poprawek i nowości przed nami.

Wczoraj do gry trafiła pierwsza duża aktualizacja, która dodała między innymi system profitów pozwalających graczom na zdobycie kilkunastu mutacji z pasywnymi efektami, jednak tylko trzy z nich mogą być aktywne.

Ponadto robot BURG.L oferuje teraz dwa nowe rodzaje misji: w zadaniach Chipsleuth gracze muszą odnaleźć żetony, natomiast Artificer zachęcają do wytworzenia konkretnych przedmiotów. Oba zadania nagradzają graczy punktami nauki,  za które od robota można kupić schematy, ulepszenia oraz nową mutację: Meat Shield.

Fani housingu z pewnością ucieszą się z nowych przedmiotów do wytworzenia, a ci którzy lubią eksplorację mogą odwiedzić nową, zalaną wodą okolicę, w której natkną się na ciekawe żyjątka.

A jak jesteśmy przy stworzeniach, to warto dodać, że pająki nauczyły się nowych ataków. Gdyby to nadal było mało, to do Grounded zawitał nowy, przerażający przeciwnik: PTAK.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułEkipa The Division 2 wprowadzi uniwersalne modyfikacje, zlikwiduje „tęczowe” łupy
Następny artykułPierwsze spojrzenie na New World: nieoszlifowany diament z szansą na sukces