Na 2 listopada zapowiedziano premierę największego darmowego rozszerzenia do Ghost Recon Breakpoint: Operacja Motherland. Aktualizacja ta doda nowy tryb podboju, ulepszy system progresji postaci i doda wiele nowych przedmiotów, wliczając w to kamuflaż optyczny.

W Opercji Motherland, gracze pomogą Karen Bowman i Renegatom wyzwolić wyspę Auroa i zmienić ją tym samym w niepodległe państwo. I nie będzie to łatwe wyzwanie.

Tryb podboju to nowa alternatywa dla klasycznego trybu fabularnego, gdzie główny nacisk położony został na konsekwencje, jakie niosą dla Auroi działania gracza. Do wyboru jest szereg misji, w tym niszczenie celów, zdobywanie obozów, wykradanie pojazdów czy też porywanie lub eliminacja poruczników.

Na Auroa pojawią się także znani z wcześniejszych odsłon przeciwnicy: Bodark. To bezwzględni infiltratorzy i manipulatorzy, więc walka z nimi będzie prawdziwym wyzwaniem. W terenie natknąć się będzie można na pięć głównych archetypów tych przeciwników:

  • Taktycy, o ile nie zostaną szybko wyeliminowani, wezwą wrogie posiłki;
  • Opancerzeni ciemiężyciele będą dążyć do walki na krótkim dystansie;
  • Pancernicy będą używać wyrzutni rakiet;
  • Zwiadowcy będą korzystać z karabinów i kamuflażu optycznego;
  • Bojownicy stanowią trzon sił Bodarku.

Do zdobycia będzie także nowa rosyjska broń, która zawitała na wyspę wraz z Bodarkiem, oraz skórki pojazdów tej frakcji.

W trybie podboju dostępny do odblokowania będzie także kamuflaż optyczny. Zapewnia on graczom niewidzialność dla wrogów na określonym dystansie, a w miarę jego ulepszania, stanie się on jeszcze bardziej skuteczny. Co ważne, to choć kamuflaż ten można zdobyć i ulepszać tylko w trybie podboju, to będzie można z niego korzystać również w trybie fabularnym.

Prócz tego maksymalny poziom punktów doświadczenia został zwiększony z 30 na 99, a  punkty umiejętności będzie można wykorzystywać również do zwiększania mistrzostwa broni i rozwijania postaci w zakresie preferowanego stylu rozgrywki. Naprawionych zostanie także wiele błędów.

Aktualizacja ta zostanie opublikowana w nowym formacie, który może poprawić ogólną wydajność gry. Niestety, spowoduje to zwiększenie ilości danych do pobrania, Więc musicie się liczyć z tym, że macie około 50GB danych do pobrania.

Nie wiem jak Wy, ale jak dla mnie Operacja Motherland wygląda bardzo ciekawie. Trzeba będzie znaleźć czas by pograć w Ghost Recon Breakpoint.

Poprzedni artykułPremiera DLC Deadlands, ESO zmniejsza losowość i dodaje Zbrojownię
Następny artykułNew World wyłącza wszelkie formy wymiany handlowej pomiędzy postaciami