Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę świetnie się bawię w New World. Jestem przekonana także, że inni członkowie gildii Turbogroszków mają wiele frajdy zwiedzając Aeternum, zbierając surowce, czy też pokonując wspólnie kolejne wyzwania.

Jest jednak taki rodzaj graczy, których napędza wynajdowanie jak największej ilości błędów w każdej grze MMO, nie informowanie o nich developerów, wykorzystywanie ich na własną korzyść i psucie zabawy innym. Nie cierpię takich ludzi. Jestem pewna, że także twórcy gier ich nie znoszą, ale za to wszelkie wielkie portale gamingowe uwielbiają, bo dzięki nim mogą opisać kolejne błędy w najpopularniejszych tytułach. Po co pisać o dobrych rzeczach, skoro można pisać o dramach…

No cóż, do wora z dramami dodana została kolejna: nowy sposób na duplikowanie legendarnych materiałów rzemieślniczych, fiolek z azothem i złota w New World. I rozdawanie im innym graczom na serwerach za darmo, by uniknąć ewentualnych konsekwencji.

A, że złoto można najnormalniej w świecie wysłać do odbiorcy, przy czym odbiorca nie ma możliwości odmówić przyjęcia, to jak możecie się domyślić, powoduje to sporo zamieszania.

I właśnie dlatego twórcy New World podjęli decyzję o tymczasowym  wyłączeniu wszelkich form wymiany handlowej pomiędzy graczami. Obejmuje to wpłacenie złota do banku gildiowego, przekazywanie złota innym graczom, wymiana handlowa pomiędzy graczami, jak i faktorię.

Na ten moment nie wiadomo jak długo funkcje te nie będą dostępne dla użytkowników New World. Zważywszy jednak na to, że jest to z pewnością krytyczny błąd, liczę, iż dość szybko doczekamy się odpowiednich poprawek. Więc na razie uzbrójcie się w cierpliwość, bo przez jakiś czas nic nie będziecie mogli kupić od innych graczy, ani się z nimi wymieniać.

I tak sobie myślę, czy po prostu nie byłoby lepiej, gdyby studio Amazon Games wzięło przykład ze Square Enix i fatalnej premiery FFXIV: wyłączyło serwery New World, naprawiło, ulepszyło i uruchomiło ją po raz kolejny za rok?

Poprzedni artykułGRB: Operacja Motherland z nowym trybem podboju i mocarnymi przeciwnikami
Następny artykułNew World walczy z botami, zmniejsza koszty rekonfiguracji
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
AranisusD

Główny problem polega na tym, że te wszystkie błędy i exploity to nie jest żadna nowość. Ani wiedza tajemna. Były zgłoszenia już podczas pierwszych beta testów –
https://www.reddit.com/r/newworldgame/comments/ougwm8/beta_needs_to_be_extended_exploits/ Można też użyć na tym temacie internet archive żeby zobaczyć odpowiedź AGS, że wiedzą o tym.

Główny sposób zarabiania waluty został wyłączony, ale dalej za wszystko trzeba płacić. ESO też miało dosyć poważnego dupe exploita, który zabił jakąkolwiek ekonomię na prawie 2 lata.

Na ten moment w grze nie działa prawidłowo więcej rzeczy, niż działa. Wszystkie DEX bronie, Outpost Rush, healbagging, statystki na wyposażeniu… Lista rośnie z każdym dniem.