Wczoraj wieczorem wystartowały regionalne serwery testowe (PTS) w New World. Dobra wiadomość jest taka, że prócz dwóch zapowiedzianych przez studio – EU i US East – zdecydowano uruchomić się dwa dodatkowe: US West i Australia.

I jak się można było tego spodziewać, wraz z uruchomieniem serwera testowego, pojawiło się multum informacji odnalezionych w plikach gry związanych z nowościami i zmianami, które mogą ( ale nie muszą!) pojawić się w New World. Oczywiście część z nich została już poniekąd potwierdzona – jak nowy region Brimstone Sands, ale są też wzmianki o nowościach, nad którymi dopiero rozpoczęto prace, więc nie należy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości trafią one do gry.

NOWE EMOTKI

/noseblow
/cry
/chestpound
/fistshake
/firework1
/firework2
/firework3
/firework4
/firework5
/legdance
/cold
/bellylaugh
/gift

NOWE SKÓRKI

Prócz tego w plikach gry można znaleźć wzmianki o skórkach na narzędzia, sklepie eventowym (event shop) oraz coś co wygląda jak nagrody za codzienne logowanie – chociaż kiedyś developerzy wspominali o płatnych przepustkach sezonowych nagradzających przedmiotami kosmetycznymi, więc może rozpoczęto nad nimi prace.

NOWI PRZECIWNICY

Jedną z bolączek użytkowników New World była zbyt mała różnorodność przeciwników. Także to wzięli sobie do serca developerzy i na serwerze testowym możemy spotkać już Wareskich najeźdźców, uschniętych rojomantów, żuki, zagubionych szamanów, pradawnych strażników piromantów, wzmocnionych skażonych robotników oraz… aligatory piratów.

Wygląda na to, że to jednak nie koniec, bo w plikach gry znaleziono także wzmianki o Yeti i innych legendarnych bestiach takich jak Tauros (byk kreteński) oraz Kirin (qilin – chiński jednorożec).

NOWY REGION – BRIMSTONE SANDS

O ile region ten nie został udostępniony na serwerze testowym, to wiadomo, że prace nad nim trwają od dawna i jest on praktycznie gotowy do udostępnienia graczom.

PODRÓŻOWANIE

Widać, że developerzy wzięli sobie do serca narzekanie graczy na wolny bieg i długo-trwające przemierzanie Aeternum. Na serwerze testowym biegnąc po drodze, otrzymujemy buff w postaci 10% przyspieszenia.

Prócz tego w plikach gry pojawiły się wzmianki o koniu, siodle i ogłowiu.

EKSPEDYCJE

Trwają prace nad kolejnymi Ekspedycjami. W plikach gry znaleziono wzmiankę o sześciu, z czego prace nad „Isabella’s Lair” (Strzaskana Góra, poziom 65) oraz „Eridanus Caverns” (Niespokojne Brzegi) wyglądają na najbardziej zaawansowane.

Pozostałe ekspedycje nad którymi trwają prace, to:

  • The Enneade – w Brimstone Sands
  • Burnacles and Black Powder – Wyspy Kordelasowe
  • Frozen Passage – Wielka Wyrwa
  • Unholy Depths – Wielka Wyrwa

Wygląda też na to, że developerzy pracują także systemem zwiększającym trudność dla wszystkich ekspedycji – Mutacje, który będzie mieć 10 poziomów/ rang, wraz z nagrodami za ukończenie w postaci skrzynek Omega, z których będzie można zdobyć nawet przedmioty na GS620.

BRONIE

Na serwerze testowym możemy wypróbować już Rękawicę Próżni. Natomiast w plikach gry odnaleziono wzmianki o innych broniach, z czego wygląda na to, że prace nad Garłaczem – nowej broni palnej – są najbardziej zaawansowane.

Prócz tego znaleziono wzmianki o sztyletach oraz o dwuręcznym mieczu.

Część nowych broni została także niechcąco ujawniona podczas sierpniowego streamu jednego z Youtuberów. Nagranie to zostało już usunięte.

Dajcie znać co sądzicie o nowościach, które nadciągają do New World.

Poprzedni artykułThe Elder Scrolls Online z nowym zwiastunem promującym grę
Następny artykułNew World PTS: Zmiany i nowości w rzemiośle
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Ka

Zmiany spoko, choć magowie będą kręcić nosem. Z broni brakuje mi leczącej, bo jeden life staff… trochę mało. AGS promuje swoje (płatne) skórki, które czasem tak średnio pasują estetycznie do reszty. Ech, gdyby tak dało się zdzierać te już istniejące w grze…