Słuchajcie, słuchajcie, śmiało przybywajcie! Oto w New World rozpoczyna się Letni Festiwal Składanek. Event stworzony z myślą o fanach łowienia ryby i gry na instrumentach muzycznych. A przy tym do zdobycia są bardzo atrakcyjne nagrody – wliczając w to przepisy na pancerze z klasą wyposażenia 600.

Za ukończone zadania oraz liczne aktywności wykonywane w trakcie tego wydarzenia, otrzymacie żetony oraz reputację dającą Wam dostęp do licznych nagród. Znajdźcie roje ckliwych robaczków i zagrajcie specjalną melodię, by otrzymać specjalną przynętę dzięki której złapiecie przepiękne jesiotry z Aeternum. Prócz tego każdego dnia odwiedzajcie festiwalową wioskę by popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi, odbierajcie nagrody ze scen znajdujących się w miasteczkach oraz wykonujcie specjalne misje z tablicy projektów miasteczka.

Festiwal Składanek potrwa do 7 września i zapowiada się rewelacyjnie, a różnorodność nagród jest tak duża, że wątpię by komuś z Was udało się zdobyć wszystkie nagrody.

FESTIWAL SKŁADANEK – GDZIE ROZPOCZĄĆ EVENT?

W Aeternum pojawią się cztery letnie wioski: Urwiska Monarchy, Jesieniowiecznia, Lśniąca Knieja oraz Tkackie Mokradła. Znajdują się one w okolicy kapliczek, ale po ich odwiedzeniu, można do nich bezpośrednio przenieść.

W wiosce znajdziecie Maestro, który zleci Wam kilka specjalnych zadań. W nagrodę za ich wykonanie otrzymacie Wasze pierwsze instrumenty muzyczne oraz punkty doświadczenia do frakcji z Maestro, a co za tym idzie do sklepu z unikalnymi nagrodami.

New World - Festiwal SKładanek, letni eventFESTIWAL SKŁADANEK – LETNIA WIOSKA

Na terenie letniej wioski znajdziecie:

 • Maestro – postać niezależną, która daje zadania oraz dostęp do sklepu z nagrodami.
 • Scenę do tańca – gdzie za taniec otrzymacie 250 punktów do reputacji z Maestro.
 • Wóz z żetonami – w tym miejscu zdobyte przez was letnie elementy festiwalowe, można wymienić na żetony.
 • Chatka z oprawą zdobyczy – tutaj możecie oprawić wszystkie rzeczy jakie wyłowicie z wody, wliczając w to kijanki, ślimaki, kotwice, buty, itd. Oprawione przedmioty służą jako dekoracja w domu.
 • Stos festiwalu składanek – miejsce gdzie wymienicie ości jesiotra z aeternum na pierwszorzędny festiwalowy żeton oraz punkty reputacji.

FESTIWAL SKŁADANEK – MISJE

Misje zlecane przez Maestro są bardzo proste i polegają na zaproszeniu gości oraz rozreklamowaniu tego wydarzenia. Byście nie musieli niepotrzebnie biegać upewnijcie się, że macie przy sobie:

 • 10 wiaderek z wodą
 • 15 trzcin
 • 15 krzemieni
 • + materiały potrzebne na stworzenie obozu (chyba, że skorzystacie z postawionego przez innego  gracza).

Ostatnie zadanie: „Dzieląc się radością” polega na zagraniu utworu „Mój nowy dom” gdziekolwiek w Aeternum. By jednak zobaczyć ten utwór, upewnijcie się, że macie wyposażony flet, który otrzymaliście jako nagrodę za wcześniejszą misję.

New World - Festiwal Składanek, misjeFESTIWAL SKŁADANEK – SKLEP Z NAGRODAMI

By uzyskać dostęp do sklepu z festiwalowymi nagrodami, należy porozmawiać z Maestro. Nagrody odblokowywane są po uzyskaniu kolejnych poziomów reputacji i jest ich naprawdę sporo.

Począwszy od jedzenia i picia ze statystykami – wliczając w to specjalne pożywienie zwiększające o 25% punkty doświadczenia w rybołówstwie. Kupić będziecie mogli emotki, stroje kosmetyczne, wędki, elementy wyposażenia domów, trofeum zwiększające punkty doświadczenia do rybołówstwa oraz przepisy na zbroje do wyglądu.

Najlepsze nagrody czekają na Was jednak po odblokowaniu poziomu Maestro, czyli po osiągnięciu 10.000 punktów reputacji: gwarantowane przepisy na elementy pancerzy z klasą wyposażenia 600! Pancerz ten będzie można wykonać z dowolną statystyką
i dwoma zdefiniowanymi profitami: odporność na żywioły oraz szczęście – trzeci profit będzie losowy.

FESTIWAL SKŁADANEK – JESIOTRY I CKLIWE ROBACZKI

W terenie całego Aeternum natknąć się będziecie mogli na roje ckliwych robaczków oraz letnie łowiska jesiotrów.

Roje ckliwych robaczków są widoczne z daleka, a dodatkowo zobaczycie ich oznaczenia na mapie.

New World - Festiwal SKładanek, rój ckliwych robaczkówJeśli posiadacie już gitarę, to udajcie się w to miejsce, zagrajcie wskazaną tam melodię, a w zamian otrzymacie przynętę z ckliwych robaczków oraz ckliwy pył, który wymienicie w wiosce na żetony. Pamiętajcie jednak, by zagrać trzy razy – wówczas rój znika, zostawiając za sobą dodatkowe nagrody w postaci ckliwego pyłu i punktów reputacji.

New World - Festiwal SKładanek, rój ckliwych robaczków muzykaŁowiska jesiotrów znajdziecie w rzekach, jeziorach i stawach, a nawet na wybrzeżu. Jeśli będziecie w ich pobliżu, to zobaczycie ich oznaczenia na swoim kompasie. Taka ciekawostka: jesiotry wyciągnięcie także z głębokiej wody 🙂

Z tych magicznych łowisk wyciągniecie jesiotry oraz – rzadziej – elementy potrzebne do stworzenia wędkarskich pamiątek. Łowiska te posiadają bardzo ograniczoną ilość zasobów: jedynie trzy sztuki. Dobra wiadomość jest taka, że odnawiają się już po kilku minutach.

New World - Festiwal SKładanek, letni event, jesiotrOdzyskujcie eventowe surowce ze złowionych jesiotrów i wymieniajcie je w festiwalowej wiosce na żetony. Możecie także zachować najlepsze okazy i zamienić je w wędkarską pamiątkę.

New World - Festiwal SKładanek, letni event, ość jesiotraZarówno miejsca łowisk jesiotrów, jak i roje ckliwych robaczków, naniesione już zostały na wirtualne mapy Aeternum.

FESTIWAL SKŁADANEK – JAK SZYBKO ZDOBYWAĆ REPUTACJĘ

Zastanawiacie się jak najszybciej wbić maksymalny poziom Maestro w letnim evencie w New World? Jest kilka czynności, które gwarantują uzyskanie reputacji potrzebnej do odblokowania dostępu do nagród:

 • Zatańczyć każdego dnia na scenie w każdej festiwalowej wiosce250 punktów
  (4 wioski x 250 = 1000).
 • Odebrać dar z festiwalowej sceny w każdej osadzie w Aeternum: 25, 50 lub 100 punktów – ilość punktów zależna od poziomu ulepszenia festiwalowej sceny.

New World - Festiwal SKładanek, letni event, dary z miasteczek

 • Ukończyć misje od Maestro – każda nagradza 175 punktami reputacji.
 • Wykonywać specjalne festiwalowe misje z tablicy projektów miasteczka – każda nagradza 10 punktami do reputacji.
 • Łowienie ryb z festiwalowych słodkowodnych łowisk jesiotrów – mały jesiotr to 7 pkt, średni – 10 pkt, natomiast wielki to 15 punktów reputacji.
 • Wymieniać ości wielkiego jesiotra  na żetony przy ognisku w festiwalowej wiosce – 25 punktów.
 • Granie stojąc w roju ckliwych robaczków – za trzecim razem znikają zostawiając za sobą na ziemi pył dający nam po podniesieniu 2 punkty reputacji.

New World - Festiwal SKładanek, letni event, ckliwy pyłFESTIWAL SKŁADANEK – JAK ZDOBYWAĆ ŻETONY

By móc zakupić nagrody od Maestro, potrzebować będziecie żetony – i to mnóstwo. Istnieje kilka sposobów by je zdobyć:

 • Odbierać i otwierać wspaniałe dary z festiwalowych namiotów, które znajdziecie w każdym mieście w Aeternum – każdy może dać Wam od jednego do kilku żetonów.
 • Łowić jesiotry i festiwalowej wiosce wymieniać ich części na żetony:
  • 10 filetów = 1 żeton
  • 3 łuski = 1 żeton
  • ości wielkiego jesiotra to 1 pierwszorzędny żeton, który można rozmienić na 25 zwykłych żetonów.
 • Wymieniać w festiwalowej wiosce ckliwy pył: 50 pyłu = 1 żeton

LETNI EVENT – JAK ZDOBYĆ PIERWSZORZĘDNY ŻETON?

Są na to dwa sposoby:

 • Wymienić 25 zwykłych żetonów na 1 pierwszorzędny;
 • Wymieniać ości wielkiego jesiotra na pierwszorzędny żeton.

FESTIWAL SKŁADANEK – JAK STWORZYĆ WĘDKARSKĄ PAMIĄTKĘ?

Tylko podczas trwania tego wydarzenia, otrzymacie możliwość zamiany każdej złowionej rzeczy i stworzenia – wliczając w to kijanki, buty, czy kotwice – w wędkarską pamiątkę.

W festiwalowych wioskach znajdziecie chatkę, gdzie oprawicie swoją zdobycz – o ile posiadacie specjalne składniki. Elementy takie jak eter, przemoczone drewno, starannie zapakowany farsz, czy też trawa morska – złowicie zarówno ze standardowych łowisk używając przynęty z ckliwych robaczków, jak i otrzymacie ze skrzynek z łowisk jesiotrów. Ponadto eter kupicie w sklepie z nagrodami za żetony, a kilka surowców otrzymacie też, jako nagroda za ukończone misje od Maestro.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zachwycona tym letnim wydarzeniem. Jest tak wiele rzeczy do robienia i tak dużo nagród do zebrania, że będzie co robić przez kolejne kilka tygodni.

A co Wy o nim sądzicie? Planujecie zajrzeć do New World w najbliższym czasie? Jeśli tak, to zapraszam do nas do polskiej kompanii Turbogroszki oraz na nasz discord.

Poprzedni artykułNew World łączy serwery, polski serwer Bran znika
Następny artykułNew World z letnią aktualizacją. Wielkie zmiany już w grze.