Letnie wydarzenie, instrumenty muzyczne i wiele innych zmian, jakie w ostatnich miesiącach trafiły do New World, wzbudziły ponowne zainteresowanie tą grą. I świetnie, bo znacznie się ona zmieniła i uważam, że jest warta ponownego wypróbowania.

Jak się można było tego spodziewać, wraz z aktualizacją pojawiły się nowe błędy. Mniejsze i większe, ale jednak są. Całe szczęście, że twórcy gry nie czekają z naprawieniem tych najbardziej krytycznych i każdego dnia – tak, nawet w weekend – otrzymujemy hotfixy.

Największy problem obecnie jest ze stabilnością przepełnionych serwerów (czyżby za wcześnie mieliśmy ich łączenie), narzędziem mającym nam umożliwić wyszukiwanie grup na ekspedycję, transferami pomiędzy serwerami oraz z… butelkami z azothem.

Pierwotnie dungeon finder miał zadebiutować w przyszłym tygodniu wraz z nową ekspedycją Pąkle i Czarny Proch. Jednak, ostatecznie twórcy zdecydowali się opóźnić premierę tej funkcji (ekspedycja zostanie udostępniona tak jak zapowiadano), gdyż wymaga ona jeszcze poprawek oraz dokładniejszego przetestowania. Na ten moment, nie potwierdzono, kiedy udostępniona ona zostanie na serwerach Live.

Od dnia aktualizacji, sporo osób – szczególnie z przepełnionych serwerów, którzy chcieliby przenieść się na mniej zaludnione – nie może skorzystać z transferu pomiędzy serwerami. W momencie próby przeniesienia, otrzymują oni komunikaty wyświetlające różne błędy. I podczas gdy Amazon Games Stuio pracuje nad naprawieniem tego błędu, sprytni gracze znaleźli obejście: wystarczy użyć tokena na transfer stojąc w którejś z kapliczek służących do podróży. Owszem, czasami trzeba przeskoczyć pomiędzy kilkoma, by znaleźć tą, która nie wyświetli błędów podczas transferu, ale jest to możliwie. Dlatego też, do czasu rozwiązania problemów z transferem postaci, wypróbujcie ten sposób.

Problemy stwarzają też butelki z Azothem. W oczekiwaniu na lipcową aktualizację, wielu graczy zgromadziło tysiące butelek z tym surowcem, który jest potrzebny do stworzenia pierwszorzędnych tokenów oraz wytworzenia, paru bardzo użytecznych przedmiotów ułatwiających craft. Otworzenie kilkunastu-kilkudziesięciu butelek w jednym momencie powoduje spore problemy i dlatego twórcy zdecydowali się na ich tymczasowe wyłączenie. Jak się można spodziewać, gracze nie są zadowoleni

A tymczasem najbliższy miesiąc jest świetnym momentem by w końcu osiągnąć maksymalny poziom w wędkarstwie. Każdy kolejny weekend – począwszy od obecnego – nagradzać będzie graczy podwójnymi punktami doświadczenia w wędkarstwie oraz umiejętnościach muzycznych.

Zastanawiacie się jakie są plany twórców New World na najbliższe miesiące? Nadal w ich planach jest udostępnienie nowego regionu – Brimstone Sands, nowych przeciwników, fabuły oraz dwuręcznego miecza i wielu innych nowości, o których na razie nie mogą mówić. Planowane są także pewne zmiany związane z wojnami PvP, a konkretnie to z mega gildiami i ich klonami kontrolującymi wiele terytoriów. Rozważane przez nich obecnie rozwiązania obejmują możliwość uczestniczenia tylko w jednej wojnie na dzień oraz konieczność uczestniczenia w wojnie określonej ilości graczy z danej gildii.

Poprzedni artykułZnamy datę premiery Grounded, wiemy co nowego trafi do gry w sierpniu
Następny artykułStrzelanka Nexona z nową nazwą – The First Descendant, i beta testami