Po ostatniej informacji o tym, że jeszcze w listopadzie EVE Online uruchomi opcję Free-to-Play, wielu obecnych graczy wyraziło zaniepokojenie wokół ewentualnych problemów, jakie mogą się wówczas pojawić.

Ekipa CCP Games postanowiła odpowiedzieć na niektóre z obaw graczy w swoim najnowszym wpisie na stronie głównej gry.

EVE Online będzie mieć opcję F2P

Obecni gracze zażądali limitowania jednoczesnych logowań do systemu klonów Alpha, wyrażając obawę, że darmowe konta mogą być wykorzystywane do tworzenia armad i powodować różnego rodzaju spustoszenie. Ekipa EVE Online wyjaśniła, że wprowadzenie takich ograniczeń jest dość złożone od strony technicznej, ale szuka odpowiedniego rozwiązania tego problemu.

Kolejna obawą jest tzw. „gankowanie”, które to dzięki dostępowi do klonów Alpha, może stać się bardziej powszechne, a nie wszystkim się to podoba. Jeśli chodzi o ten problem, to ewidentnie CCP Games na przygotowany jakiś system zapobiegający takiemu zjawisku, ale na tą chwilę nie jest pewne aby istniała konieczność jego uruchomienia.

Wiadomo, jak ważne jest pierwsze wrażenie z gry dla nowego gracza i dlatego też CCP pracuje nad pierwszym etapem ulepszenia tegoż doświadczenia.

Dodatkowo twórcy EVE Online przyglądają się takim ewentualnym problemom jak wojny pomiędzy frakcjami, alty bojowe, korporacje zarządzane przez alty Alpha oraz jak duży dostęp do API będą mieć te konta.

Trzeba mieć także na uwadze, że niektóre efekty wprowadzenie Systemu Klonów są bardzo trudne do przewidzenia, i nawet ekipa CCP Games nie wie jaki dokładnie efekt na grę będzie mieć ten system.

W sumie, to chyba większość graczy jest podekscytowana opcją Free-to-Play i czas pokaże, jaki wpływ będzie mieć ona na grę, jak i społeczność EVE Online.

 

3 KOMENTARZE

  1. EVE Online: Atak Klonów.
    Ja czekam i z całą pewnością spróbuję o ile nie pokryje się to z AA 3.0.

  2. Musze powiedziec ze jestem pelen podziwu dla CCP i graczy EVE, ze mimo uplywu tylu lat, caly czas gre rozwojaja i w nia graja. Sza-cun.

  3. ciekawe jak i będę miał dostęp do moich postaci na koncie w Eve . pewnie do głównej z 70 mln sp juz nie za to do pomocniczych ……….

Comments are closed.