Elite Dangerous to przepiękna i bardzo wyrafinowana gra – w sam raz dla wielbicieli klimatów sci-fi i eksploracji kosmosu. Powiem uczciwie, że mam ją w swojej bibliotece i obiecuje sobie, że kiedyś ją w końcu uruchomię. Niestety boję się, że jak wsiąknę, to zniknę na kilka tygodni i przez ten czas nie będzie żadnych newsów na stronie 🙂

Studio Frontier przygotowało z okazji Gamescom 2016 kilka bardzo interesujących filmów ukazujących, co trafi do gry w niedalekiej przyszłości. Aktualizacja 2.2, która zaplanowana została na październik, wprowadzić ma do gry szereg innowacji, takich jak chociażby możliwość wystrzelenia myśliwców z własnego statku, stacje kosmiczne i misje związane z transportem VIP’ów.

 

Zgodnie ze słowami developerów, stacje kosmiczne mają być bardzo zróżnicowane, począwszy od stricte rolniczych na których to będzie można uprawiać rośliny, poprzez technologiczne, rafinerie, stocznie, aż do stacji przeznaczonych na turystykę kosmiczną, które to będą pięknie udekorowane i urządzone. I właśnie jeden z opublikowanych zwiastunów przedstawia wspaniale wyglądającą i obracającą się stację kosmiczną – Port Variant.

Wygląda obłędnie, prawda?

A poniżej film prezentujący rafinerię.

Aktualizacja 2.2 to także misje transportowe, gdzie zadaniem graczy będzie bezpieczne przewiezienie ważnych osobistości świata Elite: Dangerous. A z tego co powiedzieli developerzy Frontier podczas streamu, osobistości te mogą być bardzo wymagające, więc graczom z pewnością przyda się nowy statek – liniowiec Beluga. Beluga będzie mieć tą sama wielkość co Anaconda, olbrzymi taras widokowy, możliwość przewożenia pasażerów i będzie w miarę szybki.

Misje transportowe nie będą należeć do łatwych. Nie wszystkie osobistości będą spokojnymi turystami, a co niektóre mogą być źródłem pewnych problemów, zmuszając pilota do przedwczesnego lądowania. Co ciekawe, to gracze będą mieli także możliwość zamontowania kilku rodzajów kabin na swoich dotychczasowych statkach, tak aby sprostać wymaganiom swoich pasażerów: ekonomiczne, pierwszą klasę oraz luksusowe.

Oprócz tego studio Frontier zapowiedziało ulepszenia w planowaniu trasy, dzięki którym gracze będą mogli wybrać trasy korzystając z takich filtrów jak frakcje, gwiazdy, ekonomie, czy też bezpieczeństwo w sektorze.

W pierwszej części wywiadu poświęconemu przyszłości Elite: Dangerous, twórca tej gry – David Braben, ujawnił że w planach jest wprowadzenie atmosfery oraz innych naukowo popartych efektów, takich jak chociażby promieniowanie oraz wulkanizm na planetach. To jednak plany na daleka przyszłość, ale już a październiku gracze będą mogli zznaleźć rzadkie surowce na powierzchniach planet.

Zamieszczam jeszcze kilka innych zdjęć związanych z aktualizacją 2.2.

I na koniec kilka ciekawostek. Pamiętacie o rzekomej inwazji Thargoidów na którą to szykują się gracze Elite: Dangerous? Otóż, studio Frontier niechcący opublikowało IV część wywiadu z Davidem Brabenem. Film ten był dostępny tylko kilka minut, ale to wystarczyło aby gracze zauważyli kolejną tajemniczą transmisję i w przeciągu kilku godzin rozszyfrowali jej znaczenie: „Polowanie rozpoczyna się 28-go„. W wiadomości tej zawarta była tez informacja o systemie i część graczy udała się w tamto miejsce. Czyżby to właśnie tutaj miał nastąpić pierwszy atak Thargoidów? Zobaczymy 🙂