Jeszcze w listopadzie studio WildCard ogłosiło, że planuje dodać do ARK: Survival Evolved elementy cybernetyczne i ten czas właśnie nadszedł.

Twórcy gry planują dodanie wszystkich elementów Tek Tier w kilku etapach, a pierwszy z nich dzisiaj trafił do gry i wprowadził między innymi pancerze ze specjalnymi efektami, TEK replikator używany do rzemiosła, oraz TEK nadajnik dla systemu CrossARK, czyli przemieszczania pomiędzy serwerami.

Jeśli chodzi o efekty na elementach pancerza, to hełm ma wbudowany pojemnik z tlenem i oferuje sonar oraz noktowizor, buty pozwalają na wchodzenie po trudno stromych powierzchniach, spodnie oferują bonus do biegania, rękawice zamieniają gracza w super boksera, podczas gdy klata pozwala zamienić się w Iron Mana. A jeśli nadal jest Wam mało cybernetyki, to możecie przy pomocy nowego siodła, zmienić swojego T-Rexa w opancerzona bestię strzelająca laserami.

Aktualizacja ta wprowadziła także cztery nowe stworzenia. Purlovia Maxima to drapieżnik przypominający prehistorycznego i olbrzymiego szopa, który potrafi zakopać się pod ziemią i znienacka zaatakować przeciwników. Basilosaurus Solatiumfecit to wodny drapieżnik, podczas gdy Baryonyx Aquafulgur przypomina raptora. Do grona tego dołączyła także niewinnie wyglądająca, ale z pewnością śmiertelnie niebezpieczna – owca.

Dodatkowo dodano lancę do rycerskich pojedynków na grzbietach dinozaurów oraz nowe fryzury i brody, które rosną wraz z upływem czasu.

A co do gry dodane zostanie w niedalekiej przyszłości? Cztery nowe stworzenia, cybernetyczne podwodne bazy oraz generatory osłon, a także kolejne fryzury.

Jeśli strzelające laserami dinozaury są w Waszym kręgu zainteresowań, to do 6 lutego cena ARK: Survival Evolved na Steam obniżona została o 67%, podczas gdy rozszerzenie ARK: Scorched Earth jest za połowę ceny.

No to co myślicie o dodaniu laserów do tej gry? Bo jeśli o mnie chodzi, to jakoś to do mnie nie przemawia. Gdybym chciała grę sci-fi, to po prostu kupiłabym sobie takową…