Jeszcze w listopadzie studio WildCard ogłosiło, że planuje dodać do ARK: Survival Evolved elementy cybernetyczne i ten czas właśnie nadszedł.

Twórcy gry planują dodanie wszystkich elementów Tek Tier w kilku etapach, a pierwszy z nich dzisiaj trafił do gry i wprowadził między innymi pancerze ze specjalnymi efektami, TEK replikator używany do rzemiosła, oraz TEK nadajnik dla systemu CrossARK, czyli przemieszczania pomiędzy serwerami.

Jeśli chodzi o efekty na elementach pancerza, to hełm ma wbudowany pojemnik z tlenem i oferuje sonar oraz noktowizor, buty pozwalają na wchodzenie po trudno stromych powierzchniach, spodnie oferują bonus do biegania, rękawice zamieniają gracza w super boksera, podczas gdy klata pozwala zamienić się w Iron Mana. A jeśli nadal jest Wam mało cybernetyki, to możecie przy pomocy nowego siodła, zmienić swojego T-Rexa w opancerzona bestię strzelająca laserami.

Aktualizacja ta wprowadziła także cztery nowe stworzenia. Purlovia Maxima to drapieżnik przypominający prehistorycznego i olbrzymiego szopa, który potrafi zakopać się pod ziemią i znienacka zaatakować przeciwników. Basilosaurus Solatiumfecit to wodny drapieżnik, podczas gdy Baryonyx Aquafulgur przypomina raptora. Do grona tego dołączyła także niewinnie wyglądająca, ale z pewnością śmiertelnie niebezpieczna – owca.

Dodatkowo dodano lancę do rycerskich pojedynków na grzbietach dinozaurów oraz nowe fryzury i brody, które rosną wraz z upływem czasu.

A co do gry dodane zostanie w niedalekiej przyszłości? Cztery nowe stworzenia, cybernetyczne podwodne bazy oraz generatory osłon, a także kolejne fryzury.

Jeśli strzelające laserami dinozaury są w Waszym kręgu zainteresowań, to do 6 lutego cena ARK: Survival Evolved na Steam obniżona została o 67%, podczas gdy rozszerzenie ARK: Scorched Earth jest za połowę ceny.

No to co myślicie o dodaniu laserów do tej gry? Bo jeśli o mnie chodzi, to jakoś to do mnie nie przemawia. Gdybym chciała grę sci-fi, to po prostu kupiłabym sobie takową…

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Dieselowski

Kaszana po całości, niepotrzebnie kupowałem tą grę.

Laweta

Piękna idea prehistorycznej gry z dinozaurami i surwiwalem została pogrzebana przez głupotę twórców. Ta gra kojarzy mi się z cygańskim weselem, tandetny przepych.

Hary0n

Fajnie!
Nie gram i pewnie tam nie wrócę, ale gracze ostatecznie będą mieli wybór. Na pewno powstaną servery z blokadą Tek Tieru i nikt nikomu niczego nie psuje w ten sposób.
Rosnące brody i włosy ?

DonJezo

A ja nie wiem czemu wszyscy tak psioczą na ten patch. Co prawda wolałbym żeby twórcy zajęli się już naprawą błędów gry i optymalizacją zamiast dodawaniem nowego contentu, jednak nie uważam że TEK tier ostatecznie zabił grę.
Że niby to nie pasuje do dinozaurów – od początku w grze były obecne obeliski, które również nadają jej klimatu SF. A zresztą istnieją serwery primitive gdzie dla graczy nowoczesne technologie nie są dostępne.
Że niby przez TEKi nowi gracze już kompletnie będą mieli przechlapane? Żeby je odblokować i mieć zasoby na dłuższą zabawę nimi trzeba często walczyć z bossami, co wcale łatwe nie jest (tym bardziej że ten patch poprawił areny tak, że bossów nie da się już zablokować). Jeśli tribe jest na tyle ogarnięty, że daje rade pokonać bossa to na 99% i tak króluje na swoim serwerze.
No i sam tier nie jest wcale taki OP. Pamiętajmy że na chwilę obecną możemy zdobyć tylko prymitywne wersje zbroi i broni. Nie są wcale lepsze od kolorowych wersji poprzednich pancerzy, które wcale nie tak trudno zdobyć. Karabinem plazmowym trafić w ruchomy cel to jakaś masakra. Pocisk chyba z 10s do celu leci. A samo latanie i inne fajerwerki i tak nie będą na PVP lepsze od dobrego ptera i karabinu szturmowego.
TEK teraz to taka ciekawostka, Fajnie wygląda i jeśli widzisz kogoś w tym pancerzu to już wiesz, że to na pewno „ogar”(jeśli ktoś nie robił bossa aby nauczyć się jakiejś części, nawet jeśli ktoś mu ją da i tak nie będzie mógł jej używać).

No ale starczy o latających zbrojach.

Najlepsza rzecz jaką dodał ten patch to fryzury i nożyczki.
Nosić futrzany armor wykonany z własnych włosów – bezcenne 😀

dovahkiin

Okropny patch nie ze względu na zawartość bo sam TEK mi mało przeszkadza ale próba gry solo to jakaś patologia wysyp wysoko poziomowych drapieżników i Alpha co krok. FIX IT NOW

Nsuidara

a nie była ta gra od początku sci-fi ?

alan roig

Pomieszanie z poplątaniem i brak optymalizacji na sprzęt ze sredniej półki zabiły tę gre już wczesniej. Brak opcji wyłączenia deszczu czy mgły powoduje oraz bezsensowny nadmiar mobów powoduje, że na większości komputerów gra daje żałosny FPS. Gdy wyjdzie wreszcie finalna wersja Conan Exiles to ARK padnie jak mucha bo juz teraz w porównaniu z Conanem to bzdurna zabawa dla przedszkolaków..