A więc pogłoski i domniemania okazały się prawdą – Morrowind pojawi się w The Elder Scrolls Online już 6 czerwca i to na wszystkich platformach jednocześnie, a wraz z nim wiele nowości.

Dodatek ten – bo tak nazywają to rozszerzenie twórcy gry, doda do gry nie tylko nową klasę, areny PvP oraz trial, ale także cztery olbrzymie strefy położone na terenach znanych z Morrowind. A co ważne, także i w tym miejscu działać będzie One Tamriel, więc nawet nowe postacie będą mogły od razu udać się do Morrowind.

Oto zwiastun tego dodatku, a poniżej znajdziecie więcej szczegółów.

W oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, że The Elder Scrolls Online: Morrowind redefiniuje tradycyjnie pojmowane dodatki do gier MMORPG, dodając do gry olbrzymi obszar oraz funkcje dostępne zarówno dla obecnych, jak i nowych graczy.

Nowi gracze będą mogli udać się do Morrowind bez konieczności ukończenia fabuły z wcześniejszych krain.

Vvardenfell będzie największym obszarem dodanym do gry od czasu premiery. Gracze wyruszą w niebezpieczną podróż po legendarnych lokalizacjach Vvanderfell, na 700 lat przed wydarzeniami z The Elder Scrolls III, począwszy od doków Seyda Neen, poprzez wulkaniczne pustkowia i gęste grzybowe lasy, aż do miasta Vivec, które w tamtym czasie nadal jest w trakcie budowy.

Nowy dodatek doda do gry także nową klasę – Warden, którą będą mogli stworzyć jedynie posiadacze Morrowind. Klasa ta wykorzystuje magię przyrody, a umiejętność Ultimate jednej z linii, pozwoli na przywołanie Bojowego Niedźwiedzia. Z tego co ujawnili twórcy gry, niedźwiedź ten będzie obecny tak długo dopóki nie zginie, ale jeden z morphów tej umiejętności umożliwi jego  automatyczne przywoływanie po śmierci.

Misiek, to nie jedyne zwierzę, z pomocy którego będzie mógł skorzystać Warden. Graczy pamiętających oryginalny Morrowind z pewnością ucieszy informacja, że jedna z umiejętności tej klasy pozwoli na przywołanie stada latających stworzeń zwanych Cliff Racer.

Fanów PvP z pewnością ucieszy informacja, że wraz z Morrowind do gry dodane zostaną Battlegroundy w postaci Areny 4 vs 4 vs 4. Jedna z tych Aren mieścić się będzie w Red Mountain, a do wyboru graczy będą cztery tryby, w tym Team Deathmatch oraz Capture a Flag.

A ile będzie nas kosztować ta przyjemność? Niestety, ESO Plus, czyli subskrypcja, nie da graczom dostępu do nowej strefy. Gracze będą musieli zakupić jedną z wersji dodatku:

 • Standardowa (59.99 ) w skład której wchodzi  podstawowa gra The Elder Scrolls Online oraz Morrowind.
 • Upgrade (39.99 ) dla dotychczasowych posiadaczy The Elder Scrolls Online, która odblokowuje dostęp do Morrowind.
 • Cyfrowa wersja kolekcjonerska (79.99 ), która da graczom następujące bonusy:
 • Cyfrowa Wersja kolekcjonerska – Upgrade (59.99 ) dla dotychczasowych posiadaczy gry.

Dodatkowo do kupienia będzie wersja kolekcjonerska w pudełku (99.99 ), w której gracze prócz rzeczy z wersji cyfrowej, otrzymają także posążek Krasnoludzkiego Kolosa (widocznego na zwiastunie), książkę Dzienniki Naryu, mapę Morrowind oraz metalowe opakowanie na grę.

A jeśli zdecydujecie się zamówić ten dodatek już teraz, to prócz wyżej wymienionych przedmiotów otrzymacie także coś co się nazywa Discovery Pack, w skład którego wchodzą kostium dla Wardena, pet Dwarven War Dog, mapy skarbów, Dwarven Crown Crate oraz zwoje zwiększające ilość zarabianych punktów doświadczenia.

No i co o tym myślicie? Bo ja jestem podekscytowana tą zapowiedzią 😀

10 KOMENTARZE

 1. Cutscenki z TESO, zwiastuny i grafiki są super. Niestety za każdym razem gdy wchodzę do gry rozbijam się o nieciekawe animacje postaci, dziwną sztywność i nudny system walki 🙁
  Aż żałuję, bo to jednak Morrowind!

  • Nie tak sztywny jak w Conanie czy Warhammerze.
   A system walki nie jest az taki zly. Napewno lepszy od starych MMO gdzie miales kilka paskow zaladowanych skillami i trzeba bylo targetowac moby aby je bic.

   • Hah, a ja tam bardzo lubię ten system!
    Od AIONa, gdzie miałem kolosalną masę skilli ale ogarnięcie wszystkiego ostatecznie dawało frajdę.

 2. Czyli jak rozwinę podstawkę o upgrade dopiero klasę odblokuję ? i będę mógł nią grać ?

Comments are closed.