Już od jakiegoś czasu, podczas konferencji GDC twórcy gier przyznają swoim kolegom nagrody – i nie inaczej było w tym roku.

Ku zaskoczeniu wszystkich – wliczając w to przedstawicieli studia Hello Games, jedna z nagród – za najciekawsze innowacje 2016 roku, trafiła do No Man’s Sky.

Zgodnie ze słowami programisty studia Hello Games, Innesa McKenricka, twórcy No Man’s Sky dowiedzieli się o nagrodzie podczas kolacji, na której dyskutowali o tym, że z pewnością nic nie wygrają.

Sean Murray dodał, że firmy wygrywające nagrody zazwyczaj są wczesniej o tym informowane, po to by pojawić się na ceremonii rozdania. W tym przypadku zabrakło tej informacji i po nagrodę nikt się nie zgłosił.

Gra ta pobiła w taj kategorii takie tytuły jak The Witness, Firewatch, a nawet Pokemon GO. Zastanawiam się, co takiego innowacyjnego było w No Man’s Sky. Przypomnijmy, że po premierze gry okazało się, że brakuje w niej wiele zapowiedzianych wcześniej funkcji, a i sam system proceduralnego generowania planet, nie do końca był taki losowy, jak myślano.

No cóż, jak widać nawet przyznając nagrody, devsi potrafią nas zaskoczyć.

Inne nagrodzone gry to:

  • Overwatch – Gra Roku
  • Inside – Najlepsze Audio
  • Firewatch – Najlepszy Debiut
  • Overwatch – Najlepszy Projekt
  • Pokemon GO – Najlepsza Gra Mobilna