Kilka dni temu wystartowały pierwsze pre-alpha testy ambitnego MMORPG Dual Universe, a do uczestnictwa w nich zaproszono 2500 fanów, którzy wcześniej wsparli ten projekt.

W najnowszym komunikacie prasowym, studio Novaquark zdradziło, że zebrało dotychczas ponad 7.4 miliony Euro na stworzenie tego kosmicznego sandboxa, w którym to graczy nie będą ograniczać żadne granice. Do tego świat Dual Universe będzie wspólny dla wszystkich użytkowników, a to dzięki wykorzystaniu własnej technologii CSSC – Continuous Single-Shard Cluster oraz wokseli.

Nasze własne silniki CSSC i wokesle są po raz pierwszy testowane z prawdziwymi graczami, a nie tylko z botami.

Naprawdę niesamowite jest to, że patrząc na księżyc. można na niego polecieć. Wystarczy mieć odpowiedni statek. A do tego można połowę księżyca wyrzeźbić o ile ma się wystarczającą ilość czasu, ponieważ cały świat jest edytowalny. Wszyscy to zobaczą. To pewnego rodzaju olbrzymie nieprzerwane doświadczenie w świecie, jakiego nie stworzono jeszcze w żadnej innej grze. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ludzie stworzą w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Z okazji rozpoczęcia pre-alpha testów opublikowano także nowy zwiastun Dual Universe. Obejrzyjcie i powiedzcie co myślicie o tej produkcji – ma szansę zawojować rynek gier?