Na ten tydzień ekipa PlayerUnknown’s Battlegrounds zapowiedziała uruchomienie pierwszej fazy testów wersji 1.0, czyli premierowej wersji tej gry. I niestety, wygląda na to, że zostaną one opóźnione.

Wielu graczy tej mega popularnej strzelanki, z niecierpliwością wyczekuje chwili, kiedy w końcu będą mogli wypróbować nowe mechaniki, mapę i inne nowości, jakie udostępnione zostaną w dniu jej premiery. W sobotnim komunikacie, PUBG Corp. zapowiedziało, że jeszcze w tym tygodniu uruchomiona ma zostać I faza testów tej wersji, która obejmuje nową mechanikę wspinanie i skoków, zmiany w prowadzeniu pojazdów oraz w balistyce.

Niestety, wygląda na to, że testy te zostały nieco opóźnione. Już wczoraj, w bardzo krótkim komunikacie, twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds powiadomili fanów, iż napotkali problem i proces przygotowania serwerów testowych zajmie dłużej niż pierwotnie zakładano. Dzisiejsze informacje także nie brzmią zbyt dobrze:

Tak jak wczoraj wspomnieliśmy, podczas naszych wewnętrznych testów trafiliśmy na nieoczekiwany problem, którego do tej pory nie udało się nam rozwiązać.

Kiedy serwery testowe zostaną uruchomione, będą czynne przez długi czas, więc jest to ważne, aby działały w stabilnym środowisku.

Dlatego uważamy, że musimy opóźnić pierwszą fazę testów wersji 1.0 na PC, aby móc później sprawnie przetestować nowe funkcje i zawartość.

Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i ogłosimy nowy harmonogram testów, kiedy tylko się z nim uporamy.

Z powyższego komunikatu można wysnuć wniosek, iż serwery testowe z nowymi mechanikami prawdopodobnie nie zostaną udostępnione graczom, tak jak wcześniej obiecywano, w tym tygodniu.

Jednak, znając tempo prac PUBG Corp. oraz oddanie developerów, nie wykluczyłabym takiej możliwości. Może się zdarzyć, że napotkany przez nich problem zostanie dzisiaj rozwiązany, i ostatecznie twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds zdecydują się na uruchomienie serwerów testowych.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne informacje.

A tak z ciekawości – macie zamiar zalogować się na serwer testowy i osobiście wypróbować nowe mechaniki, czy też czekać będziecie na relacje innych graczy?

Ekipa PUBG wyjaśnia jak działa mechanika przeskakiwania i podciągania

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?