Na ten tydzień ekipa PlayerUnknown’s Battlegrounds zapowiedziała uruchomienie pierwszej fazy testów wersji 1.0, czyli premierowej wersji tej gry. I niestety, wygląda na to, że zostaną one opóźnione.

Wielu graczy tej mega popularnej strzelanki, z niecierpliwością wyczekuje chwili, kiedy w końcu będą mogli wypróbować nowe mechaniki, mapę i inne nowości, jakie udostępnione zostaną w dniu jej premiery. W sobotnim komunikacie, PUBG Corp. zapowiedziało, że jeszcze w tym tygodniu uruchomiona ma zostać I faza testów tej wersji, która obejmuje nową mechanikę wspinanie i skoków, zmiany w prowadzeniu pojazdów oraz w balistyce.

Niestety, wygląda na to, że testy te zostały nieco opóźnione. Już wczoraj, w bardzo krótkim komunikacie, twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds powiadomili fanów, iż napotkali problem i proces przygotowania serwerów testowych zajmie dłużej niż pierwotnie zakładano. Dzisiejsze informacje także nie brzmią zbyt dobrze:

Tak jak wczoraj wspomnieliśmy, podczas naszych wewnętrznych testów trafiliśmy na nieoczekiwany problem, którego do tej pory nie udało się nam rozwiązać.

Kiedy serwery testowe zostaną uruchomione, będą czynne przez długi czas, więc jest to ważne, aby działały w stabilnym środowisku.

Dlatego uważamy, że musimy opóźnić pierwszą fazę testów wersji 1.0 na PC, aby móc później sprawnie przetestować nowe funkcje i zawartość.

Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i ogłosimy nowy harmonogram testów, kiedy tylko się z nim uporamy.

Z powyższego komunikatu można wysnuć wniosek, iż serwery testowe z nowymi mechanikami prawdopodobnie nie zostaną udostępnione graczom, tak jak wcześniej obiecywano, w tym tygodniu.

Jednak, znając tempo prac PUBG Corp. oraz oddanie developerów, nie wykluczyłabym takiej możliwości. Może się zdarzyć, że napotkany przez nich problem zostanie dzisiaj rozwiązany, i ostatecznie twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds zdecydują się na uruchomienie serwerów testowych.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne informacje.

A tak z ciekawości – macie zamiar zalogować się na serwer testowy i osobiście wypróbować nowe mechaniki, czy też czekać będziecie na relacje innych graczy?

Ekipa PUBG wyjaśnia jak działa mechanika przeskakiwania i podciągania

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

Poprzedni artykułFortnite ulepsza czat głosowy i zadania, naprawia mnóstwo błędów
Następny artykułWildStar wprowadza Primetime, rozdaje postacie na max levelu
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek Sheitah Olkowski

Nie powiem, że się spodziewałem. Ale też nie jestem zaskoczony wiadomością. Wprowadzają dość ciężkie rzeczy. W sumie wole, żeby dłużej to trwało, ale zostało wprowadzone w pełni sprawne, niż rozwaliło rozgrywkę i wprowadzać pathe co chwila z naprawami.

Dokładnie, ja nawet powiem, że to dobrze iż opóźnili wersje testową, bo tylko gracze mogliby się wkurzyć, gdyby jakieś poważne błędy się pojawiły 🙂 Ileż to firm jest, które na testową wrzucają niekompletne aktualizacje, a potem gracze którzy chcą je testować są sfrustrowani, devis zresztą też, bo po jakimś czasie nikt nie chce byc królikiem doświadczalnym. Lepiej opóźnić i zrobić to dobrze 🙂

Joe Rachitynowy

z tą masą EA to człowiek zapomina, że te gry muszą jeszcze mieć „premierę” haha. Świat jest śmieszny

Radek Sheitah Olkowski

Prawdą to, aczkolwiek wiele ludzi zapomina, że to Early Access, chodź z drugiej strony skoro płacą za taki dostęp to też powinno to jakoś działać. Gra idzie w fajnym kierunku, ciekaw jestem jakie jeszcze mają pomysły na swój produkt.