… używanie opcji „Recruit-a-Friend” do power-levelingu. Jako zadośćuczynienie od strony developerów, nasze butelki do XP z nagród Weterana (/claim) mają bonusy do XP podwojone.

Wraz z wczorajszym GU, przyszedł „ninja” nerf do XP jaki można było zdobyć stosując tę opcję. Otóż założeniem developerów, przy tworzeniu tego programu, było autentyczne zapraszanie znajomych i levelovanie wraz z nimi. Jednakże od momentu powstania programu „Recruit-a-friend”  był on często używany do power-levelingu. Gracze często zakładali konta sami dla siebie, stawiali postać 1 lvl w zonie a sami, będąc nawet na wysokim levelu korzystali z bonus XP x 3 bijąc moby i bardzo szybko levelując…

O co chodziło konkretnie z tym XP do tej pory? Otóż, załóżmy, że mamy „Recruit a friend” bonus do XP (+200%), do tego Vitality (+100%), do tego potion na XP (+55%), no i postać na 90 lvl (każda daje dodatkowe +10% do XP)…  Do tej pory te wszystkie bonusy razem były dodatkowo mnożone x 3, powodując, że gracz zbieral XP nawet do 25 razy szybciej niż normalnie…. No i w końcu developerzy powiedzieli „basta!”, no i czas najwyższy…

Tego „ninja” nerfu nie znajdziemy w notatkach do GU57. Od tej pory nie będzie możliwości mnożenia bonusów XP. W tej chwili, gdy bijemy mobka, który normalnie da nam 100 pkt do XP, to przy użyciu programu „Recruit-a-Friend” da nam on 3 x więcej, czyli 300 pkt, bez względu na to ile innych bonusów do XP mamy włączonych.

Ach… i ważna rzecz. Teraz trzeba będzie już mentorować bądź być na podobnym levelu by dostac ten bonus do XP z „Recruit-a-Friend”.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Poprzedni artykułNowe questy crafterskie w GU57
Następny artykułSOE wprowadza „przywileje” dla…
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
przemo

SOE nigdy nie potrafilo docenic pomyslowosci graczy

Wichura

Załatano też kilka innych exploitów, jak choćby farmienie skrzynek z platyną z instancji w TSO, bo DOTa od keymoba nie da się samemu sobie curenąć. A także nie da się już posiadać więcej postaci na regionie konta, niż 7 (płacąc normalny abonament) i mieć ciągle do nich dostęp.