… wielkimi krokami, a więc już najwyższy czas by rozpocząć przygotowania do najnowszego dodatku do EQ2. Z niepotwierdzonych informacji wiemy, iż warto jest zrobić frakcję dla Order of Rime.

Jak pamiętacie w GU52 pojawił się Order u wybrzeży Fens of Natshar. Wielka góra lodowa ciągnięta przez dwa Turgany (smoko-żółwie) zacumowała w okolicy Kurn’s Tower powodując zmrożenie tamtejszej okolicy i zmianę jej nazwy na The Sheet. Sam Order of Rime szybko rozprzestrzenił się w zonach Kunark zakładając sekretne obozowiska i rozsyłając szpiegów we wszystkich kierunkach.

Uzbieranie frakcji z Order of Rime nie jest wcale takie łatwe jak się wydaje. Wymaga się od nas wielokrotnych wędrówek pomiędzy zonami. Mamy wybór pomiędzy normalnymi questami, które opowiadają historie Ordere of Rime jak tez questami powtarzalnymi, które nagradzają nas określoną ilością punktów dla frakcji.

Chyba najbardziej efektywana droga w zbudowanu frakcji z Rime to:

 • początkowe questy  Kylong Plains
 • początkowe questy w Fens
 • Order of the Rime linia questów w Fens z The Sheet
 • Order of the Rime linia questów w Kunzar Jungle – Murkdwellers
 • questy powtarzalne z Kunzar Jungle
 • Order of the Rime linia questów  w Kunzar Jungle- Murkdwellers
 • Dostawa do Fens
 • questy powtarzalne z Kunzar Jungle (mnóstwo)
 • Order of the Rime linia questów w Fens – The Sheet
 • Order of the Rime linia questów w Jarsath Wastes z The Overthere
 • questy powtarzalne z Jarsath Wastes
 • Order of the Rime linia questów w Emperor’s Athenaeum
 • ostatni Order of the Rime quest w  Fens z The Sheet

Questy zaczynaja się od Kilur Beardback  (855,15,219) w dockach w Kylong Plains.Na początku dostajemy minusowe punkty do frakcji z Order of Rime, ale że już jesteśmy na -50tyś to nie ma to dla nas znaczenia. Musimy przejść tą linie questów by móc później pracować nad frakcją. Seria ta doprowadzi na do Rilliss w Fens, gdzie dostaniemy maskę – iluzję Order of Rime. Pamietajmy, że od tej pory dobrze już nie zabijać żadnego członka Order of Rime, gdyż z tym momentem zaczynamy budować naszą frakcję.

Maska jest przedmiotem, który po użyciu dodaje nam 40,000frakcji do Order of Rime póki nasza sami nie zbudujemy frakcji na poziomie -8,800. Zaraz po otrzymaniu maski i jej użyciu nasza frakcja z Order of Rime zmienia się z -50.000 na -10.00 co pozwala nam na wejście do ich obozu i dostanie  questów. Bardzo wazne jest to by zapamiętać, że za kazdym razem gdy zonuejmy czy też /camp’ujemy nasza iluzja znika, więc nalezy to robic w bezpiecznych miejscach 🙂

Po zrobieniu questów z The Sheet zostaniemy skierowani do Kunzar Jungle, z po zrobieniu questów w Jinisk zostaniemy skierowani w miejsce gdzie klikalne przedmioty będą oferować na powtarzalne questy. Aby dostać następny quest serii „Task of the Rider” potrzebujemy -1900 frakcji. Z tego co wiem, czasami występuje bug i należy się przelogować by móc dostać ten quest, oczywiście gdy mam już odpowiednią ilość frakcji. Także w tej chwili mamy dostępne 4 powtarzalne questy:

w Fens of Nathsar: 800 frakcji za każdy

– A Pincher’s Venom (zabić  Boneclaw Pinchers na Field of Bone)

– Filling a Bone Box (zabić  Cabilisian troopers idragoons w Ruins of Cabilis)

w Kunzar Jungle: 800 frakcji za każdy
(dostępne po zrobieniu questu Stockpiling Stone Mucus)

– Fishing for Faction (zabić kunzar scalerippers)

– Set of Bone Plates (zabić Chokidai)

Po skończeniu questu „Task of the Rider” możemy wybrać czy zostajemy w Kunzar czy tez udajemy się do Fens. Myśle, że „Dostawa do Fens” jest warta 1800 frakcji, no i zawsze można wrócić do Kunnzar 🙂

W tym momencie nasza frakcja powinna być na poziomie -40.000 (bez iluzji)/ 0 ( z iluzją) i możemy już przeglądać co mają na sprzedaż merchanci z Order of Rime, ale nie możemy jeszcze nic kupić. Pojawiają się również inne powtarzalne questy w Kunzar Jungle:

– Leather Bound (zabić sokokary w okolicy)

– More Fish for the Stew (zabić Kunzar Scaleshredders w Dragon Drool Lake)

– Putting Them in One Basket (zebrać jajka).

oraz w Fens of Natshar:

– A Spitter’s Venom (zabić Bonespint Spitters na Field of Bone)

– Re-filling a Bone Box (zabić Dragonmage Spell Slingers na Field of Bone)

– Weapon Racket (zabić Kromdek warmongers lub stonelords na Field of Bone)

Osobiście polecam dwa pierwsze questy w Kuznar na zabijanie mobków, jako że moby potrzebne do questów sa w bezpośredniej okolicy obozu Order of Rime.

Kiedy nasza frakcja w iluzji osiągnie +15.000 z The Sheet w Fens będziemy mogli wziąć kolejne 2 questy: Ahead of the Game oraz Report to Proctor. Ponieważ kolejny quest w linii Order of Rime nie jest dostępny póki nie mamy +25.000 frakcji, to aby zminimalizować nasze podróże do i z Fens, najlepiej robić questy w Kunzar do osiagnięcia +21.500 frakcji w iluzji. Gdy osiągniemy 25.000 frakcjo otrzymamy quest prowadzący nas do Jarsath Wastes „Daze of Winter„. Po skończeniu pierwszego questu w Jarstah od Tuuak’a, będziemy mieli dostepne powtarzalne questy w Jarsath:

– Fresh Catch (zabić  Runewake Impalers niedaleko  Danak Shipyard)

– What a Chum (zabić Terrorspine Sharks w wodach niedaleko Danak Shipyard)

– Red Leather (zabić Wurms w Skyfire Mountains)

– Poison Run (zaić Drachnid w jaskiniach-2361,260,951 niedalekoTemple of the Red Lord)

– Hot Crystalline (zebrać magmatic crystals z gór Skyfire)

W trakcie robienia questów od Tuuka przestaje niestety działać iluzja z maski i w tym momencie musimy pracować już nad swoja własna frakcją. Kolejne quest, tym razem od Storn Yeldree „Arise My Battlers, Arise” otrzymamy gdy nasza frakcja osiągnie -1000 . Gdy osiągniemy +3000 frakcji Tuuk da nam kolejnego questa. W między czasie musimy cały czas robić questy powtarzalne, aby móc brać normalne questy. Przy frakcji 16.600 dostaniemy questa od Delreri Feldrek „Atheneum Update” i na tym skończą sie solo questy dla Oredre of Rime, oczywiście cały czas mamy mozliwosć robienia powtarzalnych questów we wszystkich zonach.

Potzrebujemy 30,000 frakcji by otrzymać  Od Delreri Feldrek quest  „Enter the Athenaeum„, który to zaprowadzi nas do zony grupowej Atheneum (870,-130, 165) w Jarsath Wastes.

Ostatni quest serii otrzymamy od Kraytoc’a Killingfrosta w Fens (The Sheet) gdy nasz frakcja będzie na poziomie +40.000. Quest ten wymaga od nas użycia maski i udania sie do zony rajdowej x 2 w Kurn’s Tower.

Tak wygląda cała linia questów dla frakcji Order of Rime. Niektórzy gracze po osiągnięciu etapu z questami powtarzalnymi w Kuznar Jungle już tam zostają i pracują nad frakcją tylko za pomocą tych questów…

Poprzedni artykułNowe video Destiny of Velious…
Następny artykułGdy już zdecydujemy się…