Od kilku dni na serwerze testowym pojawiła się już możliwość posiadania wielu domów przez jedną postać, czyli Multihousing.

No więc pytanie zasadnicze brzmi, ILE takich domów będziemy mogli posiadać?

Na obecna chwilę maksymalnie 10. Chodzi tu zarówno o domy tzw. „standardowe” jak i  „prestige”.

Domy „standardowe” to te mieszczące się w miastach, czyli: Qeynos, Freeport, Kelethin, Neriak, Gorowyn i New Halas jak i te kupione z frakcji w Maj’Dul. Do dej chwili aby zakupić dom w danym mieście należało mieć obywatelstwo w danym, natomiast gdy multihousing wejdzie na serwery Live wystarczy tylko należeć do danej frakcji. Oznacza to, że mieszkaniec Qeynos będzie mógł zakupić dom w Kelethin i New Halas.

Domy „prestige” to domy które dostać możemy jako nagrody bądź tez zakupić w Marketplace. Do domu prestige zalicza się również weteran nagroda za 7 lat gry czy też Everfrost Summer House, który dostawało się za zakup wersji kolekcjonerskiej DoV.

Więc w jaki sposób będziemy mogli poruszać się pomiędzy naszymi domostwami? An wystarczy z miejsca z którego mamy dostęp do naszego domu „prestige” wziąć specjalny portal do umieszczenia w innym domu bądź Guild Hallu.

Po umieszczeniu tego portalu w naszym domu i po kliknięciu na drzwi wyjściowe zobaczymy listę naszych domów w których również mamy takie portale i do których to możemy bezpośrednio się przenieść.

Jeśli chodzi o amenity, które posiada większość Guild Halli zwane „portal to member housing” to po kliknięciu na nie zobaczymy listę domwó do których mamy dostęp, również tam gdzie jesteśmy „trustee„.

A co jeśli zdradzimy naszą postacią na przeciwną frakcję, tzn z dobrej na złą lub na odwrót? Otóż dzięki portalom ustawionym w naszych domach, możemy utrzymac wszystkie nasze dotychczasowe domy, nawet te w miastach o przeciwnej frakcji do nas.

Smoke Jumper odpowiedział również na wiele pytań zadanych przez graczy jak przedstawił możliwy schemat podróży/ połączeń pomiędzy domami.

Poprzedni artykułPodniebne loty…
Następny artykułCiekawostki…