Od kiedy GU66 zostało wprowadzone na serwer Beta, zaglądam tam w miarę regularnie chociażby po to aby sprawdzać jakie zmiany w klasowych zdolnościach pojawią się 30 kwietnia na serwerach Live.

froglokNo dobrze, oto według mnie najciekawsze zmiany (jak na razie)…

Najbardziej zadowolonymi klasami z pewnością będą crusaderzy (palladyn/ SK) oraz ranger, a to z tego powodu, że po wprowadzeniu GU66 będą mogli biegać i castować swoje spelle oraz combat arty.

Ranger w końcu nie będzie mieć minimalnej odległości na użycie swojego łuku oraz combat artów a do tego dostaną debuffa zmniejszającego życie moba o 5%!! Szok… fakt, że tylko na 30 sekund, ale zawsze coś. W końcu nie tylko „Hook” będzie przydatny…

Z jednej strony poważny nerf enchanterów bo spell manaflow (regenerujący power) nie będzie mógł krytykować, a z drugiej strony zmiany w ich petach (Posses Essence oraz Personae Reflection), które powinny teraz robić większy dps a do tego mieć większa szansę na przeżycie.

Pety szamanów (psy) też zostały wzmocnione, podobnie do naszych tymczasowych petów, których nie opłacało się nawet castować, a teraz mają one leczyć za więcej niż dotychczas. Natomiast czy będą w stanie aoe w czasie rajdu? Zobaczymy.

Defilera niestety czeka delikatny nerf spella, który regeneruje power – Cannibalize Essence, teraz niestety zwróci on tylko 25% powera i tak jak i pozostałe spelle regenerujące power, nie będzie miał krytyków.

Templar w końcu doczekał się odrobinę miłości od developerów. Jego buff podnoszący obrażenia ich spelli a działający tylko gdy templar nie leczył, został zmieniony. Teraz templar może w końcu leczyć, a buff nadal będzie działać a do tego podnosi obrażenia wszystkich spelli a nie tylko kilku wybranych. Słynny młotek templara (tymczasowy pety) będzie miał więcej życia oraz będzie zadawać większe obrażenia. No i słynny spell do rezowania bez sicknessa o zasięgu 1m w końcu zostanie zmieniony i zasięg będzie wydłużony.

Druidów tez czekają zmiany, szczególnie w ich liniach prestige. Potent Restorer (lewa strona drzewka) od teraz będzie nagradzać dodatkowym punktem potency za każde 12 punktów potency. Jeśli chodzi o furie to po prawej stronie sporo zmian – ich obszarówki maja wydłużony recast ale za to zadają większe obrażenia, a zdolność zamiany crit bonus na potency (12=1) będzie delikatnie zmieniona i nagradzać będzie dodatkowymi punktami crit bonus. Obecnie jest płacz i szloch wśród furii. U wardena po prawej stronie haste zamieniać się będzie na crit bonus, co chyba jeszcze bardziej podniesie dps tej klasie 🙂

Dość dużych zmian doczekali się summonerzy. Z jednej strony ich pety zostały znerfowane bo nie mogą triggerowac proców zadających obrażenia dla całej grupy jak dotychczas. Z drugiej strony ich tymczasowe pety (dumbfire) będą miały takie same statystyki jak normalne pety, więc pewnie ich dps się zwiększy.

Zresztą zmiany dotyczące petów tymczasowych „dumbfire” dotyczą nie tylko summonerów, ale również kilku innych klas (brygand, SK, wizard, warlock i pewnie jeszcze o jakiś zapomniałam).

Oczywiście t nie wszystkie zmiany. Duże zmiany czekają assasynów oraz wizardów. Wygląda na to, że zapomniano o warlocku. DPS beastlorda podobno został troszkę znerfowany, a SK uzyskał tymczasowy buff na grupę (z prestige), który dodaje 40 potency. Poza tym wiele spelli różnych klas, których się od dawna nie używało, zostało zmienionych – jak chociażby Inquisition…

Oczywiście jest to serwer testowy, i tak naprawdę wszystko może się zmienić zanim trafi na serwery Live.

Poprzedni artykuł[PS2] MAX na testowym
Następny artykuł[D’sP] Podniebny kontynent Laedis
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
cymba

A kto to jest ten wzpanialy froglok na zdieciu ^^
Max health debuff dla rangera trwa 30s ale recast jest 15s ! To znaczy ze moze byc caly cas up 🙂

Kulavvy

Nerf enchanterow nie jest wcale powazny.
Owszem, ManaFlow nie bedzie critowac, ale za to bedzie dawac 40% zamiast 10% (+cb) many.
Czy minimalny nerfik 😉

Paweł Wierzbicki

Bardowie w zapomnieniu 🙁

Kulavvy

To nie do konca tak.
ManaFlow z krytykiem daje ok. 40-50% powera. Teraz ma byc plaskie 40% – zmiana nieznaczna.
Ponadto nic nie wspomnieli o nerfowaniu innych spelli na powerregen, wiec na razie placzu nie ma.