Nie wiem jak mogłam to przegapić, ale w zeszłym tygodniu na serwer Beta trafiła dość poważna zmiana jeśli chodzi o ilość platyn jaka dostajemy ze starych zon jak i minimalny level postaci, która może wejść do tychże zon. Oczywiście chodzi o te, które są „farmione” przez graczy w celu uzyskania jak największej ilości platyn…

fabled chestOtóż, od GU66 trzeba będzie mieć minimum level 75 aby móc wejść do następujących zon:

  • The Tomb of Thuuga
  • The Execution Throne
  • The Protector’s Realm
  • The Temple of Kor-Sha
  • Venril Sathir’s Lair
  • The Chamber of Destiny
  • Veeshan’s Peak

Wydawać by się mogło, że uderzy to najboleśniej w graczy, którzy używają lekarzy na niskich levelach do rozpoczęcia skryptu w Protector’s Realm. Nie do końca, gdyż w momencie wprowadzenia tej zmiany usunięty zostanie także wymóg rozpoczęcia skryptu przez lekarza i każda klasa będzie mogła podnieść Jrcol…

No dobra… ale co z platynami? Otóż SOE zdecydowało się na dość drastyczny krok i od GU66 ilość platyn w skrzynce będzie zależeć od ilości graczy. Poza tym, każda zona została wyceniona na odpowiednia ilość platyn, i tak oto ile platyn możecie dostać obecnie na serwerze Beta z pierwszego nameda w Munzok oraz w Protector’s Realm:

platyny munzokPR platIlość platyn przewidziana jest teraz na jednego gracza, a więc jeśli w grupie jest dwóch graczy czy tez 24, to każdy dostanie tą sama ilość platyn…

Jeśli już panikujecie, to poczekajcie jeszcze chwilkę, bo to nie jest koniec zmian.

Do nowych zon solo, grupowych oraz rajdowych dodaną zostaną w końcu platyny. I tak na przykład w zonie grupowej Siren’s Grotto, każdy gracz dostaje po 7 platyn ze specjalnej skrzynki. Niestety nie wiadomo jeszcze na obecna chwilę, ile dostawać będą gracze w nowych zonach rajdowych, czy tez dotychczasowych zonach grupowych i solo.

Oczywiście zmiany te spowodowały potężną dyskusję na forum EQ2, gdzie wielu osobom podoba się zmiana, ale jest też i wielu przeciwników tej zmiany.

A co wy o tym sądzicie?

Poprzedni artykuł[SOE] Konserwacja serwerów
Następny artykuł[PS2] Nowe posterunki na testowym
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twardy

To zła wiadomość dla mnie i dla nowych graczy.Bo skąd nowi będą brali platyny na Krono?A zakładając że wprowadzę do zony 3 graczy to mój komp się rozleci.

Paweł Wierzbicki

i to wlasnie spowodowalo ze ciagnie mi sie jak zwykle ponad 2gb patcha (zawsze jak chce pograc to tak jest) – moge i nie grac regularnie ale zapas platyny trzeba miec, wiec wracam by przez 2 tygodnie pofarmic!

Wichura

Głupota. Całkowicie zgadzam się z Twardym. Dali na chwilę zachętę i ulepszenie F2P w postaci Krono, a teraz dokonują ograniczenia inflacji (o lata za późno), które jedyne co spowoduje to brak możliwości zakupi Krono przez nowych graczy.

Ceny Krono z powodu nerfu platyn nie spadną, bo w grze jest i tak tyle platyny, że ci co sprzedają Krono po prostu poczekają na klienta, który odłożył na koncie tysiące platyn – i to będzie stary gracz.

Ograniczanie farmienia, dokładnie nic już w chwili obecnej nie daje. Inflacji to i tak nie ograniczy, bo nie ma plat sinku żadnego w grze, który by usuwał platynę masowo, a rezerwy w bankach graczy są gigantyczne. Topowi gracze i z najnowszym dodatkiem, będą dostawali i tak platynę z tego co robią aktualnie, jeśli SOE liczy, że to zachęci do kupowania dodatku to chyba ciągle nie rozumieją skąd bierze się jakakolwiek świeża krew z modelu F2P w grze.
Farmienie było drogą na dogonienie czołówki i pogranie za darmo w podstarzały tytuł jakim jest EQ2.

SOE tym ruchem dla mnie udowadnia, że ciągle nie rozumie, że dany tytuł mmorpg żyje póki gra w niego dużo ludzi, a nie póki wszyscy grający płacą. Dzięki „darmozjadom” grają płacący, bo po prostu mają z kim grać. EQ2 straciło w poprzednich latach tysiące potencjalnych graczy, którzy przestali grać zanim na dobre zaczęli, bo choć tytuł jakoś ich przyciągnął to zraziły ich pustki na serwerach – vide standardowe pytanie z różnych forów mmorpg brzmi „czy warto jeszcze w jakąś grę grać?” i od razu wiadomo, że chodzi o populację. O EQ2 poza tym blogiem nikt tak nie myśli – że warto – smutny fakt.

ostupam

To jest ciekawe, że ta sama firma w innej grze jaką jest PS2, potrafi modelem f2p zaspokoić swoje finansowe oczekiwania, nie zrażając przy tym graczy z zasobnym portfelem i tych którzy grając nie płacą ale zapewniają odpowiednią populację na serwerach.

Corvus

Tylko dlaczego popełniają dalej ten sam błąd?

Corvus

Furka Brawurka 🙂