… na serwerze Splitpaw oraz Antonia Bayle wywołał fakt odkrycia TRZECH nowych instancji DUO w wersji [Challenge] w Cobalt Scar.

duo_Antechamber of the AutomotonJak to się stało, że odkryto nowe instancje? Otóż na obu tych serwerach, w odstępie kilku godzin, został zabity pierwszy named w wersji Challenge w Siren’s Grotto: Dissension [Raid] – Gen’Ra. Zabicie tego właśnie nameda odblokowało dostęp do tychże trzech ukrytych instancji:

 • Absymal Aquaduct
 • Antechamber of the Automatron (obrazek powyżej)
 • Furnace of Ages

To, że instancje te były ukryte przez tyle czasu i żaden z developerów nie zdradził ich istnienia okazało się rewelacyjnym pomysłem. Jeszcze lepszym pomysłem jest sposób przez jaki się do nich wchodzi…

Otóż w Cobalt Scar pojawiają się w randomowych miejscach trzy przedmioty: słoik, śrubka oraz kowadło. Gdy zostaną znalezione i użyte przez kogoś do wejścia do tychze instancji, zmieniają swoje miejsce położenia i trzeba ponownie ich szukać.

 • kliknięcie na słoik (jar) przezonuje nas do Absymal Aquaduct;
 • kliknięcie na śrubkę (cog) przezonuje nas do Antechamber of the Automatron,
 • kliknięcie na kowadło (anvil) przezonuje nas do Furnace of Ages.

Jeśli chcielibyście pójść do tych zon to musicie przygotować się na kilka rzeczy:

 • 460CC oraz bardzo dobry sprzęt (polecany minimum PoW, ale można próbować w tym ze statystykami 187);
 • skrypty, które wywołują ekscytację wśród graczy na forum, ale z pewnością na dniach można się spodziewać tych słabszych graczy płaczących, że zony a trudne;
 • DPS – tak, musicie mieć bardzo dobry dps.

Jeśli chodzi o nagrody to w skrzynce znajdziecie adornmenty rajdowe oraz nowe czasowe, np.: 5 CB na 3 godziny (EQ2U pokazuje błędnie czas 18 min).

duo_adorn 5cbPoza tym za zabicie nameda dostajecie dwa przedmioty do craftowania, które wypadają tylko dla Was (nie możecie ich sprzedać/ zlicytować):

 • jeden przedmiot, który będzie Wam potrzebny do zrobienia specjalnych czapek przeciwko obrażeniom Psionic, a które to potrzebować będziecie na ostatnim namedzie HM w SG:D – Psyllon’Ris,
 • drugi przedmiot natomiast potrzebny jest do wycrafcenia tajemniczych Fabledowych pierścionków z przepisów tradeskill apprentice – Insignia of The Deep.

Musze powiedzieć jedno. Dawno nie było TAKIEJ ekscytacji w Everquest 2. Odkrycie trzech nowych zon, o których developerzy nie pisnęli nawet słówka do tej pory, że istnieją, wywołało wielka fale radości wśród graczy. Zgodnie z tym co piszą gracze walki z namedami są pomysłowe i może wymagają tylko odrobinę dopracowania, ale absolutnie żadnego nerfa.

Wspaniała niespodzianka. Dobra robota ekipo EQ2!

I teraz wszyscy czekają, co się stanie gdy zostanie zabity drugi named wersji [Challenge] – Overlord Talan…

Poprzedni artykuł[PS2] Zmiany w broniach i pojazdach
Następny artykuł[SOE] 1000 SC do wygrania
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lda77

Od kiedy one istniały? Dla mnie zielonego w EQ2 same nazwy niewiele mówią 🙂