Parę godzin temu SOE opublikowało tapetę Everquest Next, która to naśladuje oryginalny obraz przedstawiający EverQuest wykonany przez Ketih Parkinsona. Dzięki zmasowanej akcji fanów EQ Next tapeta ta została całkowicie odsłonięta w przeciągu kilku godzin i oto jak się prezentuje:

wallpaper EQNextDla porównania, oto oryginalny rysunek zapowiadające EverQuest w 1999 roku:

eq1 art 1920Z tapety EQ Next możemy się tez domyśleć jakie rasy będziemy mieć dostępne przy starcie gry, ponieważ wszystkie rasy widoczne na obrazie EQ były dostępne dla graczy przy uruchomieniu gry w 1999 roku.

I tak, najprawdopodobniej zobaczymy następujące rasy:

  • rasy „złe”: Dark Elf, Kerra, Ogr i Ratonga
  • rasy „dobre”: High Elf, Half Elf (lub Wood Elf), Krasnolud, Ludzie

Niestety jest też i przykra wiadomość dla osób lubiących grać Erudytami, czy też Trollami – te rasy nie są obecne na zaprezentowanej tapecie.

I jeszcze jedna szokująca zmiana. Odkąd sięgam pamięcią, na wszystkich rysunkach związanych z EverQuest 1 i 2, Firiona Vie przedstawiana była jako Mag. Natomiast na ujawnionej tapecie EQ Next po raz pierwszy przedstawiona została jako postać z łukiem, czyli najprawdopodobniej zobaczymy ja teraz w roli Rangera!

Wiele osób sądzi, że być może tapeta ta nie przedstawia postaci z gry i jak będą wyglądać, ale według mnie postacie z samej gry mogą być dość mocno zbliżone do tego w jaki sposób zostały przedstawione. Możemy to stwierdzić nawet poprzez porównanie elementów ubioru pomiędzy tapetą, a modelem postaci zaprezentowanym jakiś czas temu przez Smedleya.

my eqnA jak Wam się podoba zaprezentowana tapeta przedstawiająca EverQuest Next?

Poprzedni artykuł[EQN] Do galerii EQ Next…
Następny artykuł[PS2] Dzisiaj chyba zobaczymy mini GU12
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Homer

hmmmm jakis dziwny chyba jestem ale wg mnie podobienstwa w tym armorze to raczej znikome. Predzej wyglada mi to 'Znajdz roznice miedzy obrazkami’ 😛 W eq2 zawsze podobalo mi sie ze postacie i potwory nie sa 'przecukrowane’ tak jak w WoW-ie i mam nadzieje ze tak pozostanie.

Wichura

Szkoda, że Keith Parkinson nie narysuje już nowych grafik, bo ta grafika do EQnexta zamyka się dla mnie w definicji targetu f2p – „O Nagafen! Jaki słodki! Mamo, mamo kup mi takiego!” Pozostaje jeszcze liczyć właśnie na to, że te grafiki nie miały nigdy wcześniej za dużo wspólnego z grafiką w samej grze.

Ostupam

Co do wyglądu smoka, rzeczywiście ma cukierkowy pyszczek jak np.z anime dragonball 😉

Corvus

Będze f2p, będzie cukierkowo, będzie prowadzenie za rączkę.
Na samą myśl mam, ech szkoda gadać. Nadal mamy EQ2.

Corvus

Tu można sobie obejrzeć grafiki w powiększeniu.

http://www.eqnexus.com/

Corvus

Wiecie może kto jest autorem tej grafiki?

Nie wiem czy dobrze doczytałem, jeżeli to faktycznie Gabor Sziksai to nie powinno być tak żle. Oglądając wcześniejsze concept arty, modele low-poly służące do animowania właściwych modeli, nawt model high-poly który to Kinya jakiś czas temu zamieściła na blogu, doszedlem do wniosku, że nie powinno być dramatu. Wrócę do Sziksaia. Jego prace to typowe heroic fantasy. Nie ma w nich jakichś wschodnich mangowych naleciałości, nie ma słodyczy ani fascynacji WoW-em. Może ta grafika miala tak właśnie wyglądać, może miała być stylizowana właśnie w taki sposób?

Pikiel

Corvus, a probowales kliknac na obrazek w poście? Bo ja widze śliczne powiększenie…

Homer

Wrócę do Sziksaia. Jego prace to typowe heroic fantasy. Nie ma w nich jakichś wschodnich mangowych naleciałości, nie ma słodyczy ani fascynacji WoW-em

Panowie Zoltan Boros i Gabor Szikszai stworzyli calkiem sporo concept artow do Wow-a. Zgadzam sie ze nie sa przeslodzone ale zapewne jakas fascynacja byla/jest.

[…] dni temu zaprezentowano fanom obraz stworzony przez Gabora Szikszai, który to miał naśladować oryginalna pracę Keitha […]