W trakcie tego powtórzono praktycznie to co już słyszeliśmy w czasie panelu powitalnego w części poświęconej EverQuest 2.

No to przyjrzyjmy się bliżej co nas czeka w nowym dodatku do EQ2, którego to premierę zobaczymy w okolicach 15 października, a betę miesiąc wcześniej.

Przede wszystkim zobaczymy nową zonę otwartą – Eternal Broodlans, do której to trafiają smoki po swojej śmierci.

Oprócz tego będziemy mieć 9 nowych instancji grupowych:

  • Temple of Veeshan – rajd x4, która to ma trzy skrzydła służące jako trzy instancje grupowe;

Temple of Veeshan

  • Nexus Core;

nexus core

  • Chamber Stasis oraz Stratum of the Protectors – inspirowane Shissar;

chamber of Stasis

  • The Fractured Hive – przedstawiający historię księżniczki z rasy Bixie;
  • High Keep – został zaatakowany przez gobliny;

The Pickclaw depths

  • The Pickclaw Depts, czyli podziemia High Keep i co się w nich kryje.

Wraz z Tears of Veeshan zostanie przedstawiona także nowa klasa dla lekarzy: Channeler. Klasa ta będzie chodziła w skórze jak druid, używała łuku jak ranger oraz korzystała z pomocy petów jak summonerzy.

Channeler będzie korzystał z zupełnie nowej energii, która buduje się podobnie jak dla Beastlorda i wraz z upływem czasu znika. Do tego stworzony został zupełnie nowy hotbar ze specjalnymi umiejętnościami, które zyskujemy dzięki uczeniu się zdolności. Pet channelera jest konstruktem, którego wygląd możemy dowolnie dopasowywać i nie musimy go levelowac tak jak w przypadku BL. Pet będzie robił dps, ale jednocześnie ochraniał tak długo przed obrażeniami dopóki jego życie nie spadnie do 25%. W tym momencie będzie musiał zostać naprawiony za pomocą specjalnych zdolności przez Channelera.Ten pet nigdy nie umrze, ale po prostu wyłączy się i będzie nieaktywny.

channeler

Oprócz tego gracze dostana kolejne 20 AA do wydania oraz zupełnie nowe drzewko AA – Dragon, uzależnione od tego czy jesteśmy magiem, skautem, wojownikiem czy tez lekarzem.

Dragon AABędziemy musieli wydać 30 punktów w linii aby móc wybrać zdolność końcową. Potem zostanie nam jeszcze 19 punktów do wydania w innych drzewkach.

Pamiętacie Dungeon Finder i jego wielka porażkę? Otóż wraz z Tears of Veeshan zobaczymy kolejne podejście developerów do tego tematu – Dungeon Finder 2.0. Tym razem narzędzie ma byc na tyle ulepszone, że w3 grupie nie zobaczymy więcej jak 1 tanka, przy czym jesli to będzie SK to możliwy będzie trubadur i mag jak dps, a jeśli dołączy dirge to DF poszuka scouta jako dps.

Poza tym członkowie tak stworzonej grupy będą mogli zapraszać swoich znajomych aby wypełniali miejsca, nie mówiąc o tym, ze lider będzie mógł zdefiniować preferowane klasy. Wszystkie osoby korzystające z DF będą dodatkowo nagradzane…

Jeśli chcecie obejrzeć ten panel, to został nagrany przez Feldona z EQ2Wire:

httpv://www.youtube.com/watch?v=6wGJYEAXNGQ