W zeszłym tygodniu wielu graczy zauważyło, iż w ich folderach ze screenshotami pojawiły się zupełnie nowy typ screenshotów, których nazwa rozpoczynała się od nazwy postaci.

Okazuje się, że jeden z programistów EQ2 – Dave „Maevianiu” Kish, w wolnych chwilach pracuje nad czymś co przypomina pamięć naszych postaci, a co za tym idzie wszystkie ważniejsze wydarzenia będą mieć automatycznego screenshota. Tak się stało na przykład kiedy kilka dni temu zabijałam Trzech Piratów po raz pierwszy na swojej głównej postaci, a nie na wardence.

eq2_kinya_splitpaw_sense_of_urgency_defeating_omugra,_thazurus,_and_vuzalg_2

O ile dobrze pamiętam, to Vanguard oferował coś takiego już od dnia swojej premiery i dziwię się, że żadna inna gra nie wpadła na pomysł aby coś takiego wprowadzić.

Oczywiście wprowadzanie czegoś takiego do gry, która ma 10 lat może wydawać się lekko bez sensu, ale należy pamiętać iż jest to w pewien sposób poligon doświadczalny dla EQNext. Można więc bezpiecznie założyć, że pamięć naszych postaci pewnie pojawi się w kolejnej odsłonie EverQuesta.

Niestety, ostatni Hotfix usunął tą nową zabawkę, która zgodnie ze słowami Maevianiu nie była gotowa na wprowadzenie i zupełnie niechcący trafiła na serwery Live. Osoby, które chcą mieć włączoną pamię c swoich postaci mogą to zrobić używając w grze komendy: /cl_screenshot_character_memory FileName

 

Poprzedni artykułBłędy w PlanetSide 2?! Niemożliwe!
Następny artykułCyganka w ArcheAge