Chcielibyście się poczuć jak Matt Damon w filmie Marsjanin i udowodnić wszystkim, że Wy także dacie rade przeżyć na Marsie?

No, może nie dosłownym znaczeniu nie będziecie mieć takiej szansy, ale dlaczegóż by nie spróbować przetrwać na Marsie w nowo powstającej grze survivalowej?

Francuskie studio Darewise Entertainment ogłosiło, iż wraz ze studiem Nvizzio, które ufundowane zostało przez kilka osób pracujących wcześniej nad The Secret World, tworzą nową wieloosobową grę survivalową, której akcja osadzona została w dalekiej przyszłości na Marsie.

Rokh, bo tak nazywa się ta gra, jest tytułem gdzie gracze będą musieli pracować razem, aby przezwyciężyć liczne niebezpieczeństwa, na jakie mogą się natknąć na planecie Mars. W Rokh, jedynymi zasobami dzięki którym gracze mogą walczyć z głodem, pragnieniem, brakiem atmosfery oraz promieniowaniem, są ich kreatywność i współpraca.

W grze tej obecny będzie rozbudowany system craftingu, w tym takie dziedziny jak budowa baz, chemia, programowanie i robotyka. Co ciekawe, aby promować interakcje pomiędzy społecznością tej gry, system ten został tak zaprojektowany, że jeden gracz nie będzie mógł mistrzowsko opanować wszystkich dziedzin craftu.

Rokh powstaje na silniku Unreal 4 i dzięki temu w grze obecna będzie dynamiczna pogoda, promieniowanie, a nawet różnice w ciśnieniu atmosferycznym.

Powiem uczciwie, że tytuł ten zaciekawił mnie na tyle, by zacząć go obserwować. Miejmy nadzieję, że efekt końcowy okaże się interesujący.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Darkous

Za dużo tych gier powstaje.. Nie wiadomo za co się wziąć z nastawieniem, że coś będzie na długie długie lata, jak everquest, który przegapiłem..