Zgodnie z informacjami zbieranymi na oficjalnym forum Black Desert Online przez fanów tej gry, ilość sprzedanych dotychczas kopii przekroczyła już 120.000.

W jaki sposób gracze wiedzą o ilości sprzedanych pakietów? Otóż kupujący otrzymuje potwierdzenie, na którym widać numer zamówienia składający się daty zakupu oraz kolejnego wolnego numeru pakietu. Ostatni zgłoszony numer przez graczy to 124909, a więc z łatwością można założyć ilość sprzedanych kopii.

Czy jest to sporo? Zależy jak się na to patrzy, bo trzeba pamiętać o tym, że Daum Games jest nową firmą w Europie i na ten moment nie była prowadzona żadna kampania marketingowa związana z wydaniem Black Desert Online w tym regionie. Dla porównania: Guild Wars 2 sprzedał ponad milion kopii w przedsprzedaży, a zgodnie z informacjami podanymi na VGChartz The Division sprzedało dotychczas prawie 600.000 kopii na trzech platformach.

Należy pamiętać tylko o jednym, każda osoba, która zdecyduje się na ulepszenie zakupionego pakietu otrzyma kolejny numer zamówienia. Dlatego też ogólna liczba sprzedanych kopii gry może być mniejsza od podawanych przez graczy numerów.

Warto też wspomnieć o tym, że wiele osób nadal wstrzymuje się z decyzja o zakupie Black Desert Online, głównie z powodu braku informacji o oficjalnej dacie premiery, terminie kolejnej fazy beta testów oraz o tym co będzie sprzedawane w sklepie, jak i o systemie PvP, który będzie obowiązywał w naszej wersji gry. Wydaje mi się, że w momencie opublikowania tychże informacji, można spodziewać się, że ilość sprzedanych pakietów wzrośnie.

A czy Wy zakupiliście już Black Desert Online? Czy może czekacie do momentu premiery?

14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
petrus803

29 ojro…jak na grę bez abonamentu to tragedii nie ma. Zastanawiam się czy kupić

M4rcinQ

Ja zdecydowanie kupuje 2 pakiet tuż przed CBT2, która będzie prawdopodobnie pod koniec stycznia. BD „męczę” od jakiegoś czasu na serwerach RU i zdecydowanie będę grał na wersji EU/NA. Do tej pory gra wciąż mnie zachwyca 🙂

Dużo ludzi wstrzymuje się z zakupem czekając na CBT2 bo będzie można ocenić, czy warto kupić grę czy jednak nie, bo nasza wersja będzie różniła się od innych. No i podstawowa informacja, czyli co będzie w sprzedawane w sklepie. O tym niestety wciąż cicho.

Kinya

„co będzie w sprzedawane w sklepie.”

No własnie ten element najbardziej mnie martwi 🙁

M4rcinQ

Patrząc na to co jest do sprzedaży na RU sądzę, że będzie ok. Trzeba pamiętać, że będzie to wersja b2p. W sumie i tak wszystko co jest w sklepie można kupić na AH, a kasa w BD to nie problem 🙂

Jestem dobrej myśli i na 99% grę kupię. W sumie to nie mam innego wyjścia 😛 bo już jakoś nie mogę się odnaleźć w innych mmorpg 😀

Nsuidara

Kupione, grałem 2 dni na CBT1 – gra ma potencjał i rzemiosło/handel itp bardziej mnie BD przekonuje niż ArchAge :] ale to gusta moje :]

JemVanusy

Możesz coś więcej napisać, np na forum? Szczególnie o rzemiośle, handlu, jak to rozwiązane i w jakim kierunku chce iść? W zasadzie mini recenzje :p

Nsuidara

tzn. ja jakoś daleko nie zaszedłem ale mogę wspomnieć

Daniel Dieselowski

Kupiłbym gdyby mi to poszło, na gtx 660 z tego porównania kart graficznych to nie za bardzo ;-;

No i w sumie martwi mnie fakt że gra ma być inna niż wersje np w azji 🙁

Kinya

Jeśli chodzi o optymalizację BDO to nie jest zła. Powiem tak, miałam karte nVidii 570gtx i gralam spokojnie w BDO. Zepsula mi sie ta karta i wlozylam do kompa swojego starocia Radeon hd 4870 – owszem musiałam obniżyć ustawiena graficzne gry, ale nie odczulam jakis wiekszych lagów. Oczywiście mialam czas pograc tylko max 3-4 godzinki więc nie wiem jak by to działało w PvP.

Agoidd

Czy będę mieć dostęp do CBT2 jeżeli dostałam zaproszenie do CBT1 ? Jeżeli nie, kupię zestaw z dostępem do CBT2.

Kinya

Nie sadze, mysle ze kazde zaproszenie jest traktowane osobno, ale nie jestem pewna

M4rcinQ

Spokojnie Ci pójdzie, masz kartę lepszą od minimalnych wymagań 🙂
Pozwolę sobie zacytować tekst z artykułu z testem kart:
„Wygląda na to, że aby otrzymać solidne 60 klatek na sekundę (FPS) przy bardzo wysokich ustawieniach grafiki (Very High) i przy wysokiej jakości tekstur (High – 1920×1080)”.
Żeby gra ładnie wyglądała nie trzeba grać na max ustawieniach. I wciąż trwają prace nad optymalizacją, wiele „niepotrzebnych” rzeczy można wyłączyć w opcjach żeby nie męczyć słabszej karty.

Daniel, gra ma być inna pod względem wersji azjatyckiej z powodu modelu sprzedaży, b2p. I w tym przypadku wyjdzie to na plus. Chodzi min. o sklep. Gra sama w sobie będzie taka sama, albo lepsza.

Kinya

No wiesz, jesli wprowadza koreanski sklep to nie sadze ze gracze beda zadowoleni 🙂

M4rcinQ

Nie sądzę ze względu na model sprzedaży. Będą elementy kosmetyczne, ułatwiające życie jak np. powiększenie bagów, ale nie dające przewagę w grze. Tutaj gracze będą w stanie więcej wywalczyć z wydawcą jeżeli coś im się nie będzie podobać.

Takie pesymistyczne podejście 😛 Podam taki przykład. Jak ukazało się info o preorderach już zawrzało. 96h Head Start dla osób kupujących najdroższy pakiet. Więc już były spekulacje, że wiele gildii szybko wyexpią postacie, zajmą nody itp, będzie pozamiatane. Ale już zapowiedzieli że wojny będą włączone później, żeby dać wszystkim szansę.

Osobiście uważam, że wersja EU/NA będzie najlepsza ze wszystkich.