W najnowszym komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Black Desert Online, Belsazar – project manager tej gry, dostarczył dodatkowych informacji związanych ze zmianami wprowadzonymi w tej grze.

Dostęp do gry

 • Posiadacze pakietów Conqueror mogą już zalogować się do gry.
 • Posiadacze pakietów Explorer będą mogli zalogować się do gry we wtorek, 1 marca, od godziny 9:00
 • Posiadacze pakietów Traveler mogą zalogować się od 2 marca, od godziny 9:00
 • Oficjalny start gry przewidziany został na 3 marzec, czwartek, godzina 9:00
 • Na stronie głównej gry uruchomiono sprzedaż nowych pakietów, dzięki którym gracze będę mogli zagrać w Black Desert Online począwszy od 3 marca

Serwery

Z powodu dużej popularności Black Desert Online, wydawca gry zdecydował się na uruchomienie dodatkowych serwerów. Oznacza to, że w każdym regionie gracze będą mieć do wyboru po trzy serwery, a nie jak uprzednio zapowiadano – dwa.

 • EU: Croxus, Jordine, Alustine
 • NA: Uno, Orwen, Edan

bdo-serwery

Cash Shop

W odpowiedzi na kontrowersje graczy związane z wysokimi cenami kostiumów, jakie można zakupić w sklepie Black Desert Online, Daum Games Europe zdecydował się na ich obniżenie. Ich cena został zredukowana z 3200 pereł na 2900 pereł.

Dodatkowo uruchomione promocyjną wyprzedaż, która będzie trwać do 14 marca:

 • ceny kostiumów obniżono z 2900 pereł na 2500 pereł,
 • ceny petów o 20%

bdo-stroje

Loot w grupie

Do gry dodany został nowy system lootowania przedmiotów zdobytych w grupie. Pozwala on na wykupienie przedmiotu od grupy po najniższej cenie, losowanie lub też automatyczne wystawienie na MarketPlace za najniższą wartość i podział uzyskanej kwoty pomiędzy osoby będące w grupie.

bdo-loot

Inne:

 • Ustawienia związane z PvP pozostaną takie same jak w czasie CBT2.
 • Handel pomiędzy graczami – nadal można przekazywać tylko przedmioty z niskich poziomów.
 • Burze, które testowane były w czasie CBT 1 nie zostały na stałe dodane do gry. Będą się one pojawiać 3 razy na dzień na skalę regionalną.
  • Warto zaopatrzyć się w latarnię, gdyż w czasie burzy praktycznie nic nie widać. Poniżej porównanie widoczności w czasie burzy bez latarni i z latarnią

bdo-burza

No więc co sądzicie o tych zmianach?

 

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Ło, szarpnęli się! 300 pereł… Ile to tam było? 1€=100DC= ~100 pereł? Czyli… ~3€ taniej? Czyli, że za skin trzeba zapłacić tylko 29€ zamiast 32€? A ja myślałem, że skiny w Aionie po ~100 Aion Coinów = 25PLN były drogie. 😀

Balrogos

Z kolega jednak kupilismy polacy graja na Alusinie co znaczy nie mozna handlowac przedmiotami z wyzszych poziomow to co z nimi niby robic :<?

JXRaiv

W Aionie przez parę lat nie dało się w ogóle handlować end-game itemami, aż pewnego słonecznego dnia koreańczycy na zlecenie NC$oftu i/lub FailForge stworzyli scrolle do wysyłania takich przedmiotów pocztą in-game. I nagle z dnia na dzień nie musiałeś farmić parę miesięcy na set PvP czy setki razy zabijać dnaego bossa dla setu PvE, wystarczyło kupić trochę lewego golda (lub kupić itemy premium z Shopa i sprzedać w grze za gold), kupić scrolle, dogadać się i voilà! Kwestia czasu aż sprytne koreańskie rączki zmajstrują coś takiego również do innych gier. :>

dogmaticus83

Ceny dalej są chore. W dodatku jeśli istotnie prawdą jest, że bez skinów z cash shopu postać wygląda w zasadzie tak samo całą grę, to jest to do bani :/.