Studio Daybreak Games ogłosiło przed chwilą, że H1Z1 ewoluuje i 17 lutego podzielona zostanie na dwie gry:

  • H1Z1: Just Survive – gra survivalowa z zombie;
  • H1Z1: King of the Kill – strzelanka z trybami Battle Royale i innymi podobnymi w przyszłości.

Gracze, którzy posiadają, lub też zakupią tą grę na Steam do 16 lutego, otrzymają oba tytuły. Od 17 lutego każdy z tytułów kosztować będzie 19,99$.

Istniejące skrzynki, klucze oraz przedmioty zostaną zduplikowane i dostępne będą w obu grach. Bilety na zrzuty samolotowe będzie można wykorzystywać w H1Z1: Just Survive, natomiast bilety eventowe będzie można używać w H1Z1: King of the Kill. Jeśli gracze posiadają przedmioty wystawione na Steam Market, to zwrócone one zostaną do ekwipunku i będzie można je ponownie wystawić po transformacji H1Z1.

Co ciekawe, to jeszcze latem H1Z1: King of The Kill zakończy etap Wczesnego Dostępu i będzie mieć swoja premierę na PC, Xbox One oraz PS4. Żaden z tytułów nie będzie także grą Free-to-Play, mimo iż taki model biznesowy zapowiedziany został w 2014 roku! Niestety, model biznesowy obu gier został zmieniony na Buy-to-Play.

Oto pełna treść komunikatu:

Już od momentu premiery H1Z1, było niesamowita przygodą, a czas spędzony we wczesnym dostępie okazał się bezcenny dla kierunku rozwoju tej gry. Społeczność graczy odegrała olbrzymią rolę w ustaleniu planu działań oraz sukcesie tego tytułu. W ubiegłym roku zaczęliśmy dostrzegać jednak nowe trendy wśród graczy –  zarówno w tryb Survival, jak i Battle Royale mają bardzo silna populację, która gra niemal wyłącznie w jeden lub drugi tryb.

Im bardziej rozwijaliśmy te grę dla Was, tym bardziej zdawaliśmy sobie sprawę, że aby móc w pełni wesprzeć oba tryby H1Z1, jak i graczy, musimy uczynić je niezależnymi grami, które będą wsparte dedykowanymi ekipami. Wielu naszych graczy poruszało temat rozdzielenia trybów na dwie gry i to właśnie zdecydowaliśmy się uczynić. Chcemy się upewnić, że oba tryby, otrzymają wsparcie jakiego potrzebują aby móc się dobrze rozwijać.

Dlatego też zdecydowaliśmy się to zrobić. Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że tryb survival staje się samodzielna grą, która nazywać sie będzie H1Z1: Just Survive, z odnowionym naciskiem na dostarczenie Wam prawdziwego survivalowego przeżycia w świecie pełnym zombie, gdzie rzemiosło, zbieractwo oraz budowanie baz stanowią różnicę między życiem, a śmiercią.

h1z1-2-gry-1

Jesteśmy także podekscytowani ogłosić, że strzelanka, złożona z wielu trybów, gdzie gracze walczą do ostatniej żywej postaci, w tym tryb Battle Royale, będzie nazywać się H1Z1: King of the Kill (KotK).

h1z1-2-gry-2

Decyzja ta została podjęta na podstawie dyskusji na Reddit, Steam oraz opnie społeczności wyrażane na Twitterze. Rodzina H1Z1 rośnie, a my nie możemy doczekać się przyszłości.

Dodatkowo z radością oznajmiamy, że już latem H1Z1: King of the Kill zakończy etap Early Access i będzie mieć swoja premierę na PC, Xbox One oraz PS4. Pracujemy nad naszymi planami aby zakończyć Early Access także dla H1Z1: Just Survive i niedługo podzielimy się większą ilością informacji na ten temat.

H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill mają własne dedykowane zespoły, które pracują nad ich rozwojem. Możecie oczekiwać, że już niedługo dzięki Dev-blogom poznacie najnowszych członków obu zespołów. Będą mieć oni także oddzielne kanały społeczne, więc będzie Wam łatwiej śledzić informacje w zależności od gry na której Wam bardziej zależy.

Każdy, kto posiada H1Z1 otrzyma obie wersje gry i bedą one widoczne w waszej bibliotece w oficjalnym dniu podziału gry – 17 lutego. Dodatkowo istniejące skrzynki, klucze i przedmioty zostaną zduplikowane i dostępne w obu grach. tak jak planowane było wcześniej, bilety na zrzuty samolotowe będzie można używać w H1Z1: Just Survive, natomiast bilety eventowe w H1Z1L King of the Kill.

Jeśli posiadacie przedmioty na Steam Market, to zostaną Wam zwrócone do Waszego ekwipunku, a po podziale będziecie mogli je ponownie wystawić.

Nie macie jeszcze H1Z1? Oferujemy nowym klientom szansę na dołączenie do gry jeszcze przed planowanym podziałem. Jeśli zakupicie H1Z1 do dnia 16 lutego, otrzymacie później oba tytuły H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill. Od dzisiaj H1Z1 bierze udział w promocji, dzięki czemu możecie zakupić go po obniżonej cenie.

Począwszy od 17 lutego, obie gry dostępne będą we Wczesnym Dostępie jako oddzielne tytuły i każdy z nich w cenie 19,99$

 Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi, jakie zawarte zostały na oficjalnej stronie gry:

  • Co się dzieje z H1Z1?

H1Z1 dzieli się na dwie niezależne gry – H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill

  • Ile będzie kosztować każda z tych gier?

Od 17 lutego 2016 H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill dostępne będą na Steam i każda z tych gier kosztować będzie 19,99$

  • Co jeśli już mam H1Z1?

Wszyscy gracze, którzy zakupili grę na Steam, lub zakupią do 16 lutego, otrzymają obie gry

  • Czy H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill będą nadal we Wczesnym Dostępie?

Tak, nadal będą w Early Access

  • Kiedy H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill wyjdą z Wczesnego Dostępu?

H1Z1: King of the Kill zakończy Wczesny Dostep latem 2016 i będzie mieć swoja premierę na PC, PS4 oraz XBox One. Na ten moment nie znana jest data kiedy H1Z1: Just Survive zakoczy Wczesny Dostęp.

  • Planuję grac w obie gry – czy będę mieć do nich dostęp z tego samego menu?

Każda z gier będzie mieć oddzielny launcher, który będzie trzeba ściągnąć aby móc się do niej zalogować.

  • Czy nadal będzie potrzebny DayBreak Cash?

Tak, obie gry na PC nadal wymagać będą DayBreak Cash aby móc dokonać opcjonalnych transakcji w grze. Podobne waluty będą dostępne na konsole.

  • Czy H1Z1: Just Survive oraz H1Z1: King of the Kill beda grami Free-to-Play kiedy zakończą Wczesny Dostęp?

Na ten moment nie mamy planów aby tytuły te były grami Free-to-Play.

Więcej odpowiedzi na pytania zadane przez graczy znajdziecie tutaj.

Poprzedni artykułPoznaj zdolności agentów w The Division
Następny artykułNeowiz potwierdza – Bless trafi na Zachód
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

hmmm tak naprawdę nie wiem co sądzić o tej decyzji.

Mateusz Galak

Teraz wg. mnie gra skupi się bardziej na trybie H1Z1:KOTK, a H1Z1:JS spadnie na popularności, lecz raczej będzie nadal bestsellerem, gdzieś w okolicach gry Rust, a co do KOTK to myślę że ma szansę stać się grą pokroju CS, gdzie już nie będzie miało opinii jako „Gra survival”, a bardziej FPS podchodzący pod grę z systemem rang, bo jednak skill w strzelaniu jak i samego pozycjonowania jest w niej dość ważny. Btw. był już H1Z1 Showdown i H1Z1 Invitational, tak więc sądzę, że podobne eventy w tym roku przybliżą się do popularności tych z CS:GO/LoL

Balrogos

Boze co za bezsens szczal w stope.!

Joe Rachitynowy

HAHAHAHAHAHAHAHA…. hhahahahahaha… hahahaha… unfollow H1Z1 😀 Sorry ale jako B2P całkowicie przegrywa z KAŻDYM dostępnym tytułem już będącym na rynku

Kinya

Ja powiem tylko jedno – to jest DBG i nie wiesz czego mozna sie spodziewać za rok. Zobacz na Landmark – byla to tak popularna gra, a teraz jest porzucona :/

RetardedKitty

Kiedy podzielą Landmarka na dwie częsci? Czyli „Landmark:Nobody Plays it Anymore” version i „Landmark:We stop caring long time ago” Version?

dogmaticus83

Zaraz, zaraz… czyli teraz zamiast jednej relatywnie rozbudowanej gry, będą dwie „wyspecjalizowane”? Innymi słowy: zamiast mieć „X” developerów pracujących nad tym, będziemy mieli „y” nad jedną i „y” nad drugą; jaki jest efekt tej decyzji z punktu widzenia firmy? Żaden – ta sama ilość ludzi, pracuje nad tym samym contentem, tylko zamiast wypluwać go w jedną grę, będzie go wrzucać w dwie (bo i tak się specjalizują, więc robią dalej to co robili); ale to kwestia wewnętrzna; zewnętrznie – gracze mają teraz szansę płacić 2 razy za to, za co do tej pory mogli płacić raz. Hurra!!! 😉

Nie gram w H1Z1, więc szczególnie mnie to nie dotknie, ale decyzja taka sobie :).