Daybreak Games Company, twórcy popularnej strzelanki i jednej z pierwszych gier stworzonej wokół trybu Battle RoyaleH1Z1: King of the Kill, ogłosili dzisiaj uruchomienie profesjonalnej ligi e-sportowej.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, H1Z1 Pro Liga obejmie 15 drużyn, które rywalizować będą przez 20 tygodni, aby na koniec wziąć udział w pierwszych mistrzostwach zaplanowanych na koniec 2018 roku. Twórcy uruchamiają ligę we współpracy z organizacją Twin Galaxies, z którą to współpracowali już w tym roku wprowadzając rozgrywki w H1Z1 na ekrany telewizyjne. To właśnie po części sukces tamtego wydarzenia – H1Z1: Fight For the Crown, zainicjował powstanie tej ligi.

Daybreak Games we współpracy z Twin Galaxies, których nowa sekcja Pro League utworzy ligę H1Z1 pro Leage dla szybkiej, pełnej akcji gry H1Z1. Celem ligii jest stworzenie zrównoważonego ekosystemu e-sportowego w partnerstwie z zespołami na rzecz graczy H1Z1, widzów i partnerów Ligi. Skoncentrowana na podejściu zgodnym z dewizą „gracz  jest najważniejszy”, H1Z1 Pro League zagwarantuje minimalną wypłatę dla graczy (obecnie na poziomie 50.000$ – Kinya), właścicieli drużyn, reprezentantom graczy w komitecie zarządzającym, a takzę pełen zestaw praw gracza i dobrze zdefiniowany podział dochodów.

H1Z1 Pro League rozpocznie swój sezon inauguracyjny na początku 2018 roku.

Więcej informacji na temat H1Z1 Pro League znajdziecie na stronie głównej, natomiast jestem pewna, że zastanawiacie się co ten komunikat oznacza dla zwykłych graczy H1Z1?

Na pytanie to postanowił odpowiedzieć menadżer H1Z1: King of the Kill i PlanetSide 2, Anthony Castoro.

Oznacza to, że wdrażamy opinie graczy dotyczące H1Z1 i na poważnie koncentrujemy się na  konkurencyjnym aspekcie tej gry. Oznacza to, że będziemy starać się poprawiać błędy, dostosowywać rozgrywkę, optymalizować wydajność, mechanikę gry oraz koncentrować się walce z oszustami. Mamy nadzieję, że patrząc na ostatnie dwie aktualizacje (27.09 i 09.10, koncentrujące się zarówno na poprawie ogólnej rozgrywki, jaki usuwaniu błędów, widzicie i odczuwacie już te zmiany.

Oznacza to również, że zainwestujemy dużo bardziej w społeczność zaangażowaną w budowanie przyszłości tej gry. Spędziliście setki i tysiące godzin w H1Z1, zorganizowaliście niesamowite zespoły i koordynowaliście turnieje, których nie można było przegapić.

Naszym celem dla H1Z1 jest zapewnienie, że każdy ma okazje do dyskusji i komentarzy prowadzących do zmian oraz poprawek ulepszających rozgrywkę dla wszystkich graczy.

Naszym zobowiązaniem jest to, że będziemy znacznie lepsi w komunikowaniu Wam zarówno racji, jak i celów związanych z doświadczeniem graczy związanych z naszymi decyzjami projektowymi i pomysłami, tak aby dać Wam do zrozumienia, że zawsze istnieje miejsce na zmiany. Chcemy z Wami współpracować, aby stworzyć najlepszą z możliwych gier.

Okazuje się, że w planach ekipa H1Z1 jest zrobienie odwrotnego AMA: „zamiast my odpowiadać na zadane przez Was pytania, mamy pytania do Was” i znaleźć je będzie można w niedługim czasie w mediach społecznościowych. Niektóre z tych pytań obejmować będą tematy związane z zmianami w broniach, szybkością meczy, mechaniką wygranych. Po zebraniu opinii graczy, to właśnie o nich twórcy rozmawiać będą  podczas zbliżającego się TwitchCon.

Dobra wiadomość jest taka, że wygląda na to, iż do gry może powrócić ukochana przez wielu graczy H1Z1 mapa Z1. Tak przynajmniej wynika z tajemniczych odpowiedzi udzielonych dzisiaj przez Castoro na Twitter na pytanie dotyczące właśnie tej mapy! Być może nowy Skirmish?

Oczywiście są to jedynie domysły, ale i tak wielu fanów ucieszyło się z tej możliwości. I to bardzo.

A Wy, chcielibyście aby do gry powróciła mapa Z1? Jakie jeszcze inne zmiany powinni natychmiast wprowadzić twórcy H1Z1?

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?