Jeśli zastanawialiście się jak wygląda PvP w Bless, to dzięki Steparu możecie poznać kilka odpowiedzi na swoje pytania.

Po osiągnięciu poziomu 30 gracze wkroczą na terytoria wspólne dla obu frakcji, a to oznacza mnóstwo PvP w otwartym świecie. Poza strefami początkowymi, w Bless nie ma miejsc bezpiecznych i graczy można atakować nawet w miastach. Z racji tego, że nie ma miejsc bezpiecznych, przed wejściami do instancji rozgrywają się prawdziwe walki – nie oszukujmy się, w obecnym stanie mocniejsza frakcja może uniemożliwić graczom z frakcji przeciwnej wejście do danej instancji.

Na ten moment za zabicie graczy przeciwnej frakcji otrzymuje się punkty honoru, które można wydać w specjalnym sklepie oraz punkty XP. Co ciekawe to w niektórych strefach włączone jest PvP nawet pomiędzy graczami tej samej frakcji. Nie ma także ograniczenie, jeśli chodzi o różnicę w poziomie postaci w walkach PvP, co oznacza, że trzeba będzie mieć oczy „dookoła głowy”. System ten ma zachęcić graczy do grupowania i wspólnego robienia questów, ale jak będzie naprawdę to czas pokaże.

 

Dodatkowo dwa razy dziennie gracze mogą brać udział w wielkiej walce pomiędzy frakcjami 100 vs 100, która trwa 60 minut. Kolejkowanie na tą olbrzymia arenę, na której toczą się walki o zamek, kosztuje punkty fatygi (podobne do labor w ArcheAge) i możliwie jest od poziomu 25. Postacie, którym uda się dołączyć do tej walki mają poziom podniesiony na 45. Zadaniem graczy jest przechwycenie punktów znajdujących się pomiędzy frakcyjnymi zamkami. Zwycięża ta frakcja, która będzie zdobędzie więcej punktów.

Bless_pvp_Conquest_Map

PvP w Bless będzie mieć olbrzymie znaczenie gdyż dzięki niemu gracze, jak i gildia zbierają reputację, która można wydać na zakupienie specjalne przedmioty.

Co ciekawe, to w sklepie Bless znajduje się przedmiot, który uniemożliwia zaatakowanie danej postaci przez innego gracza. Na ta chwile kosztuje on 70 gemów i daje 10 minutową odporność na PvP i można go użyć raz na 60 minut. Trzeba pamiętać także o tym, że misje w Bless mają wiele wstawek fabularnych, które niestety usuwają ten buff z postaci.

Zapowiada się, że w Bless będzie olbrzymia ilość walk PvP, przed którymi nie będzie ucieczki…

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Będzie gankowanie słabszych graczy tak jak to było na początku w wowie.

Daniel Dieselowski

Czyli nic ciekawego, to dobrze bo gra mnie jakoś specjalnie nie zaciekawiła, PVP w nudne naparzanie klawiszami od 1 do 0 mnie nie rajcuje, zwłaszcza w takim systemie.