Z Korei nadciągnęły, ale raczej spodziewane, wieści dotyczące Bless Online. Studio NeoWiz ogłosiło, iż dwa ostatnie serwery tej wersji gry zastaną wyłączone już 19 listopada.

Smutna wiadomość, szczególnie że zapowiadało się, iż gra ta stanie się hitem. Pierwsze alpha testy Bless Online w Korei odbyły już w 2014 roku, a otwarte beta testy ruszyły w 2016. Niestety, od początku istnienia, pomimo ślicznej grafika, gra ta miała wiele problemów i już miesiąc później NeoWiz został zmuszony do pierwszego łączenia serwerów.

W zeszłym roku zamknięto także rosyjską wersję gry, a zachodnia wersja straciła wydawcę, którym miało być studio Aeria Games. W związku z tym wydawcą gry na Zachodzie zostało studio NeoWiz.

Zachodnia wersja Bless Online wystartowała we wczesnym dostępie na Steam w maju tego roku i niestety od tego czasu populacja tej gry spada.

Przypomnijmy także, że twórcy Bless Online rozpoczęli także współpracę z Bandai Namco, które to odpowiedzialne będzie za wydanie odświeżonej wersji tej gry – Bless Unleashed, na Xbox One. Premiera zapowiedziana została na przyszły rok.

W krótkiej notce producenta, która zamieszczona została na Steamie, NeoWiz uspokaja iż angielskojęzyczna wersja Bless Online pozostaje bez zmian i jej premiera nadal przewidywana jest na koniec tego roku.

Poprzedni artykułGracz Fortnite Battle Royale aresztowany za grożenie 11-latkowi śmiercią
Następny artykułNew World wkracza w fazę alfa testów, pokazuje kolejne zdjęcia
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Wesołowski

Z balonika uszło powietrze…

Mr Robost

Scenariusz jest taki: wkrótce NW ogłosi że oto jest premiera (to może być nawet śmieszne wydarzenie, bo niby co to znaczy? Bless już nie jedną premierę w ostatnich latach obleciał tu i tam.). Potem pozamykają zachodnie wersję, żeby ogłosić B:Unleashed jako tego Blessa na jakiego wszyscy czekali i… sprzedadzą jeszcze raz to samo na konsoli. Ci goście są mistrzami w opychaniu śmiecia i za to ich szanuję 🙂