Po niewielkim opóźnieniu, w środę na serwery Black Desert Online wprowadzona została pierwsza część wielkiej aktualizacji, zatytułowanej Valencia.

Pierwotnie Valencia miała wystartować 1 czerwca, niestety zostało to opóźnione z przyczyn technicznych. Ponadto Daum Games EU zapowiedział, że chce wykorzystać to opóźnienie i poprawić zabezpieczenia, aby mocniej walczyć z botami oraz nieautoryzowanym oprogramowaniem wykorzystywanym przez graczy.

Niestety, ale długo oczekiwane wojny o złoża i oblężenia PvP nie zostały wprowadzone do gry wraz z tą aktualizacją. Nowości te trafiły niedawno do gry, gdzie były testowane przez społeczność Black Desert Online i w trakcie tych testów odkryto kilka poważnych błędów. Wydawca gry chce wpierw rozwiązać wszelkie problemy, zanim funkcje te wprowadzone zostaną na stałe. W najbliższej przyszłości spodziewać się można kolejnych testów związanych z tymi walkami.

Środowa aktualizacja Black Desert Online wprowadziła do gry długo oczekiwaną (i opisywaną przez mnie) pustynię Valencia, która jest najsurowszym regionem z potężnymi przeciwnikami oraz  ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

320151201-black-desert-valencia-7

Zanim gracze wyruszą na odkrywanie przepastnych terenów pustynnych, będą musieli przygotować się na ekstremalne warunki tam panujące. Aby utrzymać ciepło i nawodnienie, gracze muszą przygotować dwa specjalne napoje, które pomogą im w ich przygodach. Woda może zostać oczyszczona poprzez podgrzanie, dzięki czemu postać pozostaje nawodniena.  W nocy natomiast, z racji bardzo niskich temperatur panujących na pustyni, gracze muszą pić specjalną herbatę przygotowaną z liści roślin rosnących w tym regionie. Dodatkowym elementem przetrwania są burze piaskowe, które ograniczają zasięg widzenia oraz zadają obrażenia, tak długo dopóki gracz nie znajdzie schronienia w namiocie.

Oprócz tego gracze Black Desert Online mogą szukać ukrytych skarbów na pustyni, a gildie z pewnością ucieszyła możliwość oswojenia oraz wyhodowania słonia bojowego.

320151201-black-desert-valencia-8

Poza tym aktualizacja ta wprowadziła możliwość ulepszania sprzętu na poziom +20, oraz siłowego ulepszenia do poziomi +18, które niestety w razie niepowodzenia może zakończyć się utrata poziomu przedmiot oraz wytrzymałości.

Miłym dodatkiem z pewnością jest także możliwość wynajęcia Guild Halla przez gildie, pod warunkiem, że dana gildia wygra licytację na aukcji. Jeśli to się uda, to Guild Hall należy do danej gilii do czasu kolejnej aukcji, które to organizowana są co 2 tygodnie. Na tą chwilę w grze obecnych jest 23 Guild Halli, które członkom gildii dają dostęp do banku gildiowego, rzemiosła, specjalnych paczek handlowych oraz tworzenia przedmiotów potrzebnych do hodowli słoni.

Od momentu uruchomienia otwartych beta testów Black Desert Online w Korei, gra ta doczekała się olbrzymiej ilości zmian. Na starcie gracze mieli do dyspozycji tylko 4 z obecnych 12 klas, czy też trzy regiony z obecnych pięciu. Dodano także nowe tryby PvP, pety, stroje, wyścigi oraz wiele innych nowości. Jest ich tak dużo, że wydawca koreańskiej wersji zamieścił je wszystkie w najnowszym zwiastunie.

5 KOMENTARZE

  1. Wojny o złoża i oblężenia PvP zostały wstrzymane, ale najważniejsze że po tygodniu testów te zdobyte zostały przez następny tydzień i kasa do Guild Banku wpływała 🙂 Naprawią błędy i zaczną się wojenki na całego

  2. Wyscigow jeszcze nie ma 😐 natomiast ostatnim buffem wizza/witcha tak opsuli balans ze ja pier nie da sie wogole grac pvp czy gvg bo wpada 3 wizzow i zabija 20 osob, berserker znowu miekki jak maslo. Mamy juz gulid hausa na walencji i wlasnie budujemy slońa.

  3. Hej wszystkim. Mam pytanko gdzie mogę wymienić te „Seals of Valencia” (monety zarabiane za logowanie)
    Pozdrawiam 🙂

Comments are closed.