Kakao Games lubi zaskakiwać graczy Black Desert Online więc nie ma co się dziwić, że dopiero na dwa dni przed kolejną aktualizacją koreańskiej wersji gry, zaprezentowano co dokładnie zostanie wprowadzone. I muszę powiedzieć, że będzie się działo…

Nowym regionem jaki już jutro będą mogli zwiedzać gracze w wersji koreańskiej, jest całe morze Magoria, które to położone jest na północny-zachód od wysp, a także wybrzeże nowego kontynentu – Haso Kingdom. Podobno czas podróży do wybrzeża nowego kontynentu to prawie 90 minut – jeśli płynie się prędkością jaka ma obecnie łódź rybacka.

20160720_BDO-morze-1

Haso Kingdom utrzymany będzie w stylistyce azjatyckiej i podobno to właśnie stąd wywodzą się takie klasy jak Ninja, Kunoichi, Musa i Maehwa. Gracze będą mieli okazję zwiedzić położony tam Port Raht, ale niestety, na tą chwilę wyprawa wgłąb lądu jest niemożliwa. Gracze będą mieli możliwość sprzedawać tutaj swoje dobra i, jeśli uda się im je bezpiecznie dowieźć, z pewnością będzie to bardzo zyskowna wyprawa.

W dokach w Guild House, gracze będą mogli wybudować dwa nowe statki: galeon oraz handlowy.

Galeon wyposażony będzie w osiem dział służących do walki oraz na polowanie na morskie potwory. Na jego pokład będzie mogło wejść 10 osób.

20160720_BDO-morze-statek-1

Jeśli chodzi o statek handlowy, który to dodany zostanie za jakiś czas, to posiadać on będzie dwa działa, dużą wytrzymałość oraz możliwość załadowania ładowni.

20160720_BDO-morze-statek-2

Handel morski będzie bardzo opłacalny i zarobione w ten sposób srebro zasili kasę gidlii. Oczywiście trzeba będzie uważać na piratów, morskie potwory oraz wrogie gildie. Morskie PvP nie będzie nakładało na graczy żadnych kar, podobnie jak zostało to dodane w drugiej części aktualizacji Valencia, która to jeszcze nie trafiła na serwery NA/ EU.

Dodatkowo gracze będą mieli możliwość nauczenia się dwóch nowych profesji: żeglowanie i nawigacja, które bardzo pomogą graczom lubiącym morskie przygody. Profesje te mogą się przydać w polowaniu na morskie potwory, które zgodnie ze słowami twórcy gry, mają być silne i przerażające.

Ale to nie koniec nowości, gdyż gracze będą mogli także udać się na poszukiwanie zatopionych skarbów znajdujących się na dnie morza. W kontynentalnej części wybrzeża znaleźć będzie można rafy koralowe oraz podwodne jaskinie, które z pewnością zaciekawią wielbicieli eksploracji tym bardziej, że w ten sposób rozwijać się będzie wiedza postaci (knowledge). Dodatkowo gracze będą mogli złowić pod wodą skorupiaki oraz kraby.

Oczywiście nie wiadomo kiedy nowości te trafią do naszej wersji gry, ale za to już dzisiaj na nasze serwery wprowadzone zostana dwie nowe klasy: Kunoichi i Ninja oraz zmieniony system umiejętności klasowych, który od tej pory zamiast „Awakening” zwać się będzie „Skill Add-on„.

No i co myślicie o tej aktualizacji?

P.S. Im więcej komentarzy zostawiacie pod artykułami, tym większa szansa na rozdawnictwa na blogu. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  

4 KOMENTARZE

  1. Mam do BDO ciągle mieszane uczucia. Ale idą w całkiem dobrą stronę, pewnie wrócę tam. Kiedyś.

Comments are closed.