Która to gra pojawiała się rok temu na Steam Early Access, zdobyła serca graczy i nie zwalnia z aktualizacjami? Oczywiście chodzi mi o ARK: Survival Evolved, w który to do poniedziałku możecie pograć za darmo, a jeśli przypadnie Wam ten tytuł do gustu, to do środy możecie go zakupić w cenie obniżonej o 50%!

Dlaczego warto wypróbować ARK? Może dlatego, że do gry trafiła właśnie kolejna olbrzymia aktualizacja, która wprowadziła nowe stworzenia i struktury, wędkarstwo, a do tego zmieniła wygląd mapy The Center oraz dodała tryb prymitywny!

Nowo uruchomiony tryb prymitywny, który to stworzony została przez jednego z graczy, rzuca graczom wyzwanie poprzez wprowadzenie ograniczeń, aby odzwierciedlić to w jaki sposób można przeżyć używając tylko prymitywną technologię oraz surowce. Tryb ten nie tylko usunął zaawansowaną technologie z ARK, ale w zamian zastąpił ją innymi zasobami, engramami oraz systemami. Gracze chcący przeżyć jak najdłużej, będą musieli wyspecjalizować się w specyficznych rolach oraz zjednoczyć się, aby osiągnąć pewne cele.

Oprócz wprowadzenie trybu Primitive Plus, aktualizacja ta ulepszyła także wyspę, czy też tryb The Center. Mapa ta została powiększona o nowe biomy, wyspy, jaskinie oraz zupelnie nową arenę do walki z bossami.

20160729_ARK_PrimitiveRedwoodVillage

To jednak nie koniec nowości, bo prócz nowego trybu i ulepszenia tego już istniejącego, do gry wprowadzono także kilka innych interesujących rzeczy. Zacznijmy od stworzeń: jakie zwierzątko jest większe od Carnotaurusa, mniejsze od Tyranozaura Rex, ale do tego niesamowicie niebezpieczne i polujące w gromadach? No cóż, od teraz trzeba będzie mieć się jeszcze bardziej na uwadze, gdyż w grze pojawił się drapieżny Allozaur. Oprócz tego gracze będą mogli oswoić jednego z najbardziej uniwersalnych stworzeń – Pelargonisa, który to może latać, chodzić, a nawet pływać po powierzchni wody.

Dodatkowo gracze ARK: Survival Evolved mogą zagrać w nową mini-grę zwaną wędkowanie. Tak – do gry w końcu wprowadzono mechanikę łowienia ryb z użyciem wędki! Wystarczy założyć przynętę, zarzucić wędkę, poczekać aż ryba złapie przynętę, a potem zagrać w mini-gierkę i w razie sukcesu odebrać zdobyte nagrody.

 

Więcej na temat wprowadzonych zmian przeczytacie na głównej stronie ARK.

1 KOMENTARZ

  1. Ehh… Wiec ta wioska na szczycie to instancja a już myślałem że zagospodaruje ten rejon na baze. W redwood jest fajna miejcówka na baze za wodospadem polecam.

Comments are closed.