Nie jest to obiecywane przed premierą MMO, ale już jutro do No Man’s Sky zawita aktualizacja, która doda w końcu prawdziwy multiplayer i tonę innych nowości. A do tego Sean Murray w końcu przeprosił graczy za popełnione błędy.

Najnowszy zwiastun No Man’s Sky prezentuje zmiany, jakie do gry wprowadzi kolejna darmowa aktualizacja – Next. Po dwóch latach od premiery, gracze w końcu będą mogli połączyć siły i grać w drużynie ze znajomymi lub też nawet dołączyć do innych osób zwiedzających to uniwersum. Wyścigi pojazdami po dziwacznych planetach, udział w walkach kosmicznych, czy nawet wspólna budowa baz i udostępnianie ich innym graczom. To wszystko będzie możliwe już jutro.

Ponadto studio Hello Games znacznie ulepszyło proceduralne generowanie terenów, wody i chmur, poprawiło wygląd przestrzeni kosmicznej i pierścieni planetarnych, a użytkownicy będą mogli wybrać czy chcą grać w widoku z pierwszej osoby, czy też z trzeciej.

Wraz z aktualizacją Next gracze będą mogli tworzyć bazy w dowolnym miejscu na każdej planecie, a dzięki dodaniu ponad setki nowych elementów konstrukcyjnych, będą one jeszcze bardziej różnorodne. Twórcy umożliwią także personalizację wyglądu frachtowca należącego do graczy, który stanowi rodzaj kosmicznej bazy. Dzięki możliwości zaproszenia znajomych na pokład, wspólnym misjom i rekrutacji myśliwców, będzie można tworzyć całą flotę zdolna do podróżowania i walk w kosmosie.

Po dwóch latach nieobecności na mediach społecznościowych, także i twórca No Man’s Sky – Sean Murray, postanowił zabrać głos.

W zamieszczonym komunikacie wychwala małą ekipę studia Hello Games z oddaniem pracującą nad kolejnymi darmowymi aktualizacjami do No Man’s Sky, a także żałuje popełnionych wcześniej błędów.

Z powodu dramy i wielkości niezadowolenia graczy premierą No Man’s Sky, studio zdecydowało się skupić na ulepszaniu gry i praktycznie zarzuciło wszelką komunikację ze społecznością. Ten aspekt ma się poprawić.

Każda kolejna aktualizacja przyciągała coraz więcej graczy, a po wprowadzeniu na serwer Atlas Rises zagrało w nią ponad milion osób! Co ciekawe, to wszystkie osoby, które zakupiły grę po tej aktualizacji, grały średnio 45 godzin i 90% z oceniło ją pozytywnie.

Czy Next to przebije? Wygląda na to, że tak się stanie, bo ponownie widzę jak buduje sie hype na No Man’s Sky.

11 rzeczy, które zmieniło się w No Man’s Sky od dnia premiery

Pomóc w tym mają cotygodniowe darmowe aktualizacje zawartości, które wprowadzić mają do gry nowe eventy, przez co rozgrywka stanie się jeszcze ciekawsza.

To kto z Was powraca do No Man’s Sky?

PRZEZHello Games
ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułPakiety fundatora do MapleStory 2 wyprzedane!
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje kompaktowy pistolet maszynowy, świętuje urodziny
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agoidd

Ja, na pewno. Nie wiem tylko czy zaczynać od początku, czy próbować grać dalej. Czy w ogóle da się grać dalej po aktualizacji.

Michał Szymański

Też wrócę