No Man’s Sky – gra, którą przed premierą otaczał olbrzymi hype. Po premierze natomiast, twórców tak bardzo krytykowano, że brytyjska organizacja konsumencka podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie reklam tej gry, które okazały się niezgodne z prawdą.

18 sierpień to dzień kiedy Sean Murray po raz ostatni wypowiedział się na temat gry. Od tego momentu komunikacja pomiędzy graczami, a twórcami gry praktycznie zamarła. To także moment kiedy na Reddit uruchomiano odliczanie czasu do kolejnego komunikatu. Owszem, w między czasie do gry wprowadzono parę łatek, ale to wszystko. Chyba do tej pory nie spotkałam się z firmą, która przez 98 dni nie komunikuje się ze swoja społecznością graczy i to zaraz po premierze ich sztandarowego tytułu…

Kilkanaście godzin temu nastąpił przełom i ekipa Hello Games zamieściła komunikat w którym poinformowała, iż już niedługo do gry trafi aktualizacja. Wprowadzić ma ona podstawy budowania baz oraz przygotować fundamenty dla innych systemów, jakie dodane zostaną w przyszłości do gry.

W ciągu dziewięciu tygodni od daty premiery nasz mały zespół ciężko pracował nad rozwojem, testował oraz certyfikował aktualizację – Foundations Update. Nie będzie to nasza największa aktualizacja, ale jest ona początkiem.

Od czasu premiery dyskusja wokół No Man’s Sky była intensywna i dramatyczna. Byliśmy cicho, ale słuchamy i koncentrujemy się nad poprawieniem gry, którą nasza ekipa kocha.

Bez względu na to czy były to pozytywne, czy tez negatywne opinie, to usłyszeliśmy je i dzięki nim stworzymy lepszą grę dla wszystkich.

Ta aktualizacja będzie pierwszym małym krokiem w dłuższej podróży i mamy nadzieję, że się do niej przyłączycie.

Myślicie, że ekipa Hello Games jest w stanie ponownie zdobyć zaufanie graczy i ulepszyć No Man’s Sky?

5 KOMENTARZE

  1. tez sceptyczny jestem do budowania baz.. kiedy gra polega na ciągłym podróżowaniu ale w Starbound są maszyny oraz flagi ktore mozna zaznaczyć i teleprotować się do nich nawet jak się jest w .. .daleko 😀

  2. Ulepszyć NMS da się, ale zaufania nie zdobędą. Pewnie gra będzie kupowana za rok na promocjach około -80% na Steam jedynie jako ciekawostka i dlatego „bo tania”

Comments are closed.