Ekipa Cloud Imperium opublikowała kolejny odcinek Around the Verse, w którym oprócz nowego modlu postaci męskiej pokazano także, jak wyglądać będzie lot statkiem kosmicznym w atmosferze.

Ekipa Star Citizen poinformowała, że statki bardziej aerodynamiczne będą lepiej znosiły lot przez atmosferę, podczas gdy te które tak nie wyglądają z pewnością będą mieć utrudnione zadanie. Gęstość atmosfery będzie wzrastała w miarę zbliżania się do powierzchni planety, co oznacza że spadać będzie maksymalna bezpieczna prędkość statku. Dodajcie do tego miejsca w których gęstość będzie inna, co utworzy wiatr oraz turbulencje i możecie sobie wyobrazić, że nie będzie łatwo. Tak przynajmniej wynika ze słów developerów pracujących nad tą mechaniką.

Oprócz tego zaprezentowano nowe animacje (5:50), wygląd nowego modelu postaci męskiej (6:53), lot statkiem Reliant (11:50) oraz garderoba Grimhex (14:15).

 

Nadal jestem bardzo sceptycznie nastawiona do Star Citizen, ale trzeba powiedzieć, że przynajmniej dotychczasowe prezentacje wyglądają świetnie.